adscode
adscode
adscode
adscode

ÖDÜLLÜ GÖNÜLLÜLÜK PROJESİ YARIŞMASI BAŞVURUSU İÇİN SON GÜN 15 ŞUBAT

Gönüllü Platformu, Türkiye’de bir ilke imza atarak 5 Aralık 2017 Dünya Gönüllüler Günü’nde tüm vatandaşların katılımına açık “Gönüllülük Projesi Yarışması’’nı başlattı.

ÖDÜLLÜ GÖNÜLLÜLÜK PROJESİ YARIŞMASI BAŞVURUSU İÇİN SON GÜN 15 ŞUBAT
Etkinlikler
İlginin beklenenin üzerinde gerçekleştiği yarışmanın değerlendirme günü için geri sayım başladı. Gönüllü Platformu’nun tüm gönüllülere, başka gönüllülerin hayatlarına yeni bir ufuk açma fırsatı verdiği para ödüllü yarışmanın son katılım tarihi 15 Şubat Perşembe günü.

2016 yılı 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü’nde, gönüllülük bilincine ve eğitimine katkıda bulunmak, yaratıcı fikirleri desteklemek amacıyla kurulan Gönüllü Platformu, gönüllülük alanındaki projelendirme ve uygulama açığını kapatmak için kolları sıvadı. Gönüllü Platformu, Türkiye’de bir ilke imza atarak Türkiye'nin çeşitli yerlerindeki gizli gönüllüler için “proje” yarışması düzenledi.  Gönüllü Platformu, hayata geçtiği 1 yıl 2 ay içerisinde 9 buçuk milyon kişiye tam 46 milyon kez ulaştı. Videolar 12 milyon kez izlenirken, 13 milyona yakın beğeni, yorum ve paylaşım aldı. 2010 yılında kurulan Gönüllülük Eğitmeni ve Yazar İnal Aydınoğlu’nun kurucusu olduğu Gönüllü Hizmet Vakfı sponsorluğunda düzenlenen yarışmanın amacı gönüllülük kavramının önemine vurgu yapmak ve hayata geçirilecek gönüllülük projelerini tek platformda toplayıp farkındalık yaratmak. Türkiye’de ilk kez düzenlenen, tüm vatandaşların sınırsız, şartsız katılabildiği ““Gönüllülük Projesi Yarışması’’ 5 Aralık 2017 tarihinde başlayarak bugüne değin hızla ilerleme kaydetti. Yarışma sonunda Türkiye'nin her yerinden kendi gönüllülük videosunu çekip gönderenler arasından seçilen kişiler çeşitli kategorilerde ödüllere sahip olacak. Şu ana kadar Şanlıurfa’dan Gaziantep’e, Bursa’dan Van’a kadar Türkiye’nin dört bir bölgesinden gönüllülük videoları gönderildi. Yarışmaya katılım için, kişilerin kendi gönüllülük çalışmalarının videosunu facebook üzerinden gonulluplatformu hesabına mesaj ile göndermeleri gerekmektedir. Sosyal Medya Uzmanı ve Öğretim Üyesi Ercüment Büyükşener, Ekonomi Gazetecileri Derneği Başkan Yardımcısı ve Anadolu Ajansı Finans Haberleri Editör Yardımcısı Hasan Arslan, Adım Adım Platformu ve Açık Açık Derneği Kurucusu Renay Onur, Türk Böbrek Vakfı Başkanı Timur Erk, Bir Dilek Tut Derneği Başkanı Zeynep Ürkün’ün jüri üyesi olduğu yarışmada jüri tarafından belirlenecek 10 video sahibi finalist ile Gönüllü Platformu’nun youtube kanalı Gönüllü TV’de röportaj yapılacak, gönüllülük videolarının hikayesi yayınlanacak. İlk 3'e giren kişilere, gönüllülük projelerini geliştirmek için Gönüllü Hizmet Vakfı kurucusu ve başkanı İnal Aydınoğlu mentorluğunda danışmanlık verilecek. Birinciye 3.000 TL, ikinciye 2.000 TL, üçüncüye 1.000 TL verilecek yarışmaya başvurular 15 Şubat Perşembe günü saat 17.00’a kadar kabul edilecek. 20 Şubat Salı tarihinde de sonuçlar açıklanacak. Yarışma hakkındaki en güncel bilgilere instagram’da gonulluplatformu, facebook’da gonulluplatformu, twitterda GonulluP hesapları üzerinden ulaşılabilir.

Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)