adscode

"Öğrenci yurtları zincir otellerle rekabet edecek"

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, "Amacımız, yurtlarımızın kalitesini, güvenliğini ve huzur ortamını her geçen gün artırmak." dedi.

"Öğrenci yurtları zincir otellerle rekabet edecek"
Eğitim

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Vezneciler'deki Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü Kız Öğrenci Yurdu'nda yaptığı açıklamada, "Her şey gençler için. Gençler yarınları şekillendirecek ve bu ülkede söz sahibi olacak. Ülkemizin dört bir yanında 750'ye yakın yurdumuz var. Yurtlarda kalan 700 bine yakın öğrencimiz var. Artan yurt kapasitesiyle sayımız da her geçen gün artmakta. Bizim amacımız yurtlarımızın kalitesini, güvenliğini ve huzur ortamını her geçen gün artırmak. Bunu sağladığımıza da inanıyoruz." ifadelerini kullandı.

Bakanlık olarak gençlerin huzuruna, mutluluğuna ve yarınlara bakışına çok önem verdiklerinin altını çizen Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "Öğrencilerimizin bize söyledikleri, ailelerinden duyduklarımız bizleri mutlu ediyor. Gençlerimiz, yurtlarımızı o kadar çok seviyor ki açıkçası yaz tatillerinde bile yurtlarımızda kalmak isteyen gençlerimiz var. Bu anlamda geldiğimiz nokta gerek kapasite gerekse de yurtların güvenliği, temizliği ve ortamı açısından mutluluk verici." diye konuştu.

Türkiye'nin dünyada en genç nüfusa sahip ülkelerden biri olduğunu vurgulayan Kasapoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Avrupa'da en genç nüfusa sahip ülkeyiz. 20 milyona yakın genç nüfusumuz var. Bu, önemli bir güç ve imkan demek. Gençlerimizi yarınlara çok daha güçlü hazırlamanın sorumluluğunu hissediyoruz. Bunun için hem Bakanlık olarak hem kabinemizin diğer üyeleri ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde var gücümüzle çalışıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız biliyorsunuz ki gençliğe çok önem veriyor. Gençlere çok değer veriyor. Seçme ve seçilme yaşıyla ilgili yapılan düzenleme bunun en somut örneklerden biri."

"Zincir otellerle rekabet edeceğimize inanıyoruz"
Mehmet Muharrem Kasapoğlu, öğrenci yurtlarının sunulan imkanlar açısından büyük otellerle rekabet edeceğine inandığını kaydetti.

Bakan Kasapoğlu, şu ifadeleri kullandı:

"2002 yılında yaklaşık 180 bin yurt kapasitesi vardı. Şu an 700 bine yakın yurt kapasitemiz var. Bu, gerçekten bir devrimi ortaya koyuyor. Yurtlarımızın, standartları açısından otel konforuyla ciddi anlamda rekabet edeceğine inanıyoruz. Zincir otellerle rekabet edeceğimize inanıyoruz. Bunu sadece biz değil, hem öğrencilerimiz hem de dışarıdan bu konuyu bilenler söylüyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın bu süreçte vizyonu bize ciddi anlamda güç veriyor. İnşallah yurtlarımızın standartlarını daha yukarılara taşıyacağız. Hiçbir öğrencimiz dışarıda kalmayıncaya kadar yurtlarımızın kapasitelerini artıracağız."

AA


Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)