adscode

Öğrenciler, İngilizce eğitimi için Dubai'ye gidiyor

Yabancı dil eğitimi için alternatif ülkelerin sayısı artıyor.

Öğrenciler, İngilizce eğitimi için Dubai'ye gidiyor
Eğitim
Dubai halkının yüzde 85'inin İngilizce konuşması ve şehir merkezindeki bölge insanının ağırlıklı uluslararası gruplardan oluşması Dubai'yi tercih edilir hale getiriyor.

Hem çalışmak hem İngilizce öğrenmek hem de turistik tur yapmak isteyen öğrencilerin yeni adresi Dubai oldu. Dubai halkının yüzde 85'inin İngilizce konuşması ve şehir merkezindeki bölge insanının ağırlıklı uluslararası gruplardan oluşması nedeniyle öğrenciler Dubai'yi tercih ediyor.

Yurtdışı eğitimlerinde danışmanlık hizmeti veren Endless Abroad Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Dubai'de bulunan ES Dubai Dil Okulları ile İngilizce eğitimi almak isteyenlerin tercihi oluyor. Endless Abroad en az 12 haftalık dil okuluna kayıt yaptıran öğrencilere Work and Study programıyla bir yandan öğrenirken bir yandan da çalışma imkanı sunuyor.

Dubai'nin, Birleşik Arap Emirlikleri'nde başkent Abu Dhabi'den sonra ikinci büyük emirlik olduğunu belirten Endless Abroad Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Genel Müdürü Gökmen Özdemir; "Öğrenciler artık yurtdışında alacakları bir eğitimi bir okul ile sınırlandırmıyor. Hem turistik açıdan hem de bölgede konuşulan İngilizce oranına göre değerlendiriyorlar. Bunlar göz önünde bulundurulduğunda öğrencilerin gitmek istedikleri yeni ülke Dubai oluyor" dedi. Dubai'nin kozmopolit şehir yaşantısına, yüksek yaşam standartlarına ve eşsiz kültürel bir yapıya sahip olduğunu vurgulayan Özdemir, "Dubai'de yapılabilecek aktivite sayısı düşünüldüğünden çok daha fazla. Endless Abroad Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, öğrenciler için düzenlediği organizasyonlarla bu imkanları keşfetmelerini ve yeni deneyimler kazanmalarını sağlıyor" dedi.

Dubai'de dil eğitimi ile zorlu vize işlemleri sona eriyor

Ülkemize yaklaşık 4 saatlik bir mesafede olması ve İstanbul'dan hemen hemen her gün uçuş bulunması Dubai'yi öğrenciler açısından daha da cazip kılıyor. Özdemir, yurtdışı eğitiminde en zorlu sürecin vize işlemlerinde yaşandığını söyledi ve sözlerine şöyle devam etti:

"Endless Abroad olarak ES Dubai Dil Okulları'yla yaptığımız anlaşma neticesinde bundan sonra dil eğitimi için Dubai'yi tercih eden öğrencilerimize birçok konuda kolaylıklar sağlama olanağına sahibiz. Dubai'nin kolay vize vermesi ve banka hesabında para bulundurma zorunluluğu getirmemesi de öğrencilere rahat bir nefes aldırıyor" dedi.

Öğrenciler çalıştıkları işlerde saatlik ortalama 17$ - 20 $ kazanıyor

Dubai dil eğitimini tercih eden öğrenciler en az 12 hafta eğitim aldıkları takdirde resmi olarak haftalık 20 saat çalışma iznine sahip oluyor. Dubai'de öğrenciler çalışarak saatlik ortalama 17-20 $ arasında değişen ücretler alabiliyor.

Geçtiğimiz 10 yılda Birleşik Arap Emirlikleri ekonomisinin hızla büyümesi dikkate alındığında, Dubai'de iş imkanlarını yakalamak ve fırsatları değerlendirmek de oldukça avantajlı bir durum. Dubai' de küçük çaplı iş yerlerinden büyük uluslararası şirketlere kadar iş olanaklarını değerlendirmek mümkün. Endless Abroad Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Dubai'de dil eğitimlerini alırken bir yandan da çalışma olanağı sağlayarak global bir vizyona ulaşmalarında yardımcı oluyor.

Dünya Gazetesi

Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)