adscode

Okullarda 'Güvenli Eğitim Koordinasyon Görevlisi' dönemi

İlk kez 2017-2018 eğitim ve öğretim döneminde görev alacak "Güvenli Eğitim Koordinasyon Görevlileri", çocukların okul hayatlarını huzur ve güven içerisinde sürdürebilmeleri için okul yönetimleriyle koordineli…

Okullarda 'Güvenli Eğitim Koordinasyon Görevlisi' dönemi
Eğitim
İlk kez 2017-2018 eğitim ve öğretim döneminde görev alacak "Güvenli Eğitim Koordinasyon Görevlileri", çocukların okul hayatlarını huzur ve güven içerisinde sürdürebilmeleri için okul yönetimleriyle koordineli çalışacak.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu imzasıyla valiliklere gönderilen "2017-2018 Eğitim-Öğretim Döneminde Okulların Çevresinde Alınacak Güvenlik Tedbirleri" başlıklı genelge kapsamında tüm okullarda görevlendirilecek "Güvenli Eğitim Koordinasyon Görevlisi"nin faaliyetlerine ilişkin yol haritası belirlendi.

Buna göre, ilk olarak ilgili birim tarafından belirlenecek "Güvenli Eğitim Koordinasyon Görevlisi"ne, sorumlu olduğu okul ismi ve yerine getirmesi gereken talimatların yazılı olduğu tebliğ tebellüğ tutanağı ile okula ilişkin tespit edilen sorunları yazması için "Okul Gözlem Raporu" teslim edilecek.

Görevliler, karşılaştıkları veya okul yönetiminin bildirdiği sorunlar ile bunların çözüme kavuşturulup kavuşturulmadığına ilişkin notlarını, bu okul gözlem raporuna kaydedecek.

Güvenli eğitim koordinasyon görevlisi, birinci derecede öncelikli okullarda, okul yöneticileri ile en az haftada bir, ikinci derece öncelikli okullarda en az 15 günde bir, üçüncü derece öncelikli okullarda ise en az ayda bir görüşme yapacak.

Söz konusu tutanakta, "Güvenli eğitim koordinasyon görevlisi olarak göreviniz, görevli olduğunuz okulda çocukları her türlü suçtan, zararlı alışkanlıklardan, ihmal ve istismardan korumaktır." hatırlatması yer alıyor.

Görevlilere verilecek tutanak ve hazırlanacak gözlem raporu sayesinde okulların güvenlik açısından durumları sürekli kontrol altında tutulabilecek.


AA

Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)