adscode
adscode
https://dogakoleji.k12.tr/basvurular/lgs

Pamukkale Belediyesi'nden 2 bin öğrenciye burs

DENİZLİ'de her yıl uyguladığı eğitim yardımından faydalanacak olan öğrencileri belirleyen Pamukkale Belediyesi, ortaokul ve lisede düzeyindeki 2 bin öğrenciye 8 ay boyunca eğitim yardımı yapacak.

Pamukkale Belediyesi'nden 2 bin öğrenciye burs
Eğitim
Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin geçen yıl 600 öğrenciye verdikleri bursu bu yıl 2 bin öğrenciye çıkardıklarını söyledi.

Pamukkale Belediyesi'nin, 2016 - 2017 Eğitim Öğretim Yılı'nda ilçede ihtiyaç sahibi ailelerin ortaokul ve lisede okuyan çocuklarına yapacağı eğitim yardımını alacak öğrenciler yapılan incelemelerin ardından belli oldu. Bu yıl internet üzerinden ve şahsi olarak yapılan eğitim yardımı başvuru sayısı 10 bin 500 oldu. Burs başvurusu için müracat eden kişilerin bilgileri incelenerek otomatik puanlama yapıldı ve en yüksek puana sahip 1100 ortaokul ve 900 da lise öğrencisi belirlendi. Diğer kurumlardan burs aldığı tespit edilen 120 lise öğrencisinin ise başvurusu iptal edilerek, yerlerine yedek başvurular dahil edildi. Burs almaya hak kazanan 1100 ortaokul öğrencisine aylık 60 TL ve 900 lise öğrencisine de aylık 80 TL ödeme yapılacağı bildirildi.

Pamukkale Belediyesi'nin eğitim yardımı ödemeleri topla 8 ay boyunca devam edecek.

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, eğitime büyük önem verdiklerini belirtip, "Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin ihtiyaç sahibi olanlarına destek vermek bizim için önemli. Geçen yıl bin 600 olan öğrenci sayışımızı bu yıl 2 bine çıkardık. İmkanlarımız çerçevesinde eğitime destek vermeye devam edeceğiz" dedi.


AA

Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)