adscode

'Sınıflarda sıra, tahta yok! Tablet diyorlar...'

4+4+4 yen eğitim sisteminin gerekli tüm alt yapılar hazırlanmadan sisteme girmesiyle, hazırlıksız eğitim vermeye başlayan okul yöneticileri ve mağdur olan öğrenciler isyan etti. Aksaray Merkez 23 Nisan…

'Sınıflarda sıra, tahta yok! Tablet diyorlar...'
Ortaokul
"SAYIN ABBAS GUÇLÜ
BEN 23 NİSAN İLK/ORTA OKULU'NDA EĞİTİMCİYİM. HAZIRLIKSIZ ALT YAPI EKSİĞİ İLE BİRDEN BİRE YAPILAN DEĞİŞİKLEKLER SONUCU YAŞANAN KAOS BİZLERİ VE ÖZELLİKLE ÖĞRENCİLERİMİZİ VE AİLELERİNİ ÇİLEDEN ÇIKARMIŞ DURUMDADIR.
YAZILI VE GÖRSEL BASINDA MİLLİ EĞİTİM BAKANININ VE BAKANLIK YETKİLİLERİN HALKI GÖZÜNÜN İÇİNE BAKARAK GERÇEKLERİ ÇARPITTIĞI AKSARAY ÖZELİNDE TÜM ÇIPLAKLIĞI İLE ORTAYA ÇIKTI.
ŞÖYLEKİ;
FATİH MAHALLESİNDEKİ 23 NİSAN İLKÖĞRETİM OKULU ORTADAN İKİYE BÖLÜNEREK BİR YARISINDA YAKLAŞIK 900 ÖĞRENCİ İLE ANA OKULU, İLKOKUL VE ORTA OKUL OLMAK ÜZERE ÜÇ FARKLI GURUP; DİĞER YARISINDA DA MERKEZ ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİNDEN 12 SINIF YAKLAŞIK 500 ÖĞRENCİ, MERKEZ İMAM HATİP LİSESİNDEN 12 SINIF ODA YAKLAŞIK 500 ÖĞRENCİ, 4 ŞUBE KIZMESLEK LİSESİ YAKLAŞIK 150 ÖĞRENCİ VE 4 ŞUBE TİCARET MESLEK LİSESİ YAKLAŞIK 150 ÖĞRENCİ ÇOK PROGRAMLI LİSELERİ BİLE SOLLAYARAK  DÖRT MESLEK LİSESİNİN 9. SINIFLARI 2012-2013 EĞİTİM ÖĞRETİM YILINA BİRARADA BAŞLAYACAK. BU KANUNUN KAMUOYUNA AÇIKLANAN GEREKÇESİNE TAMAMIYLA AYKIRI BİR UYGULAMADIR. BU İNSANLAR KANUN YAPIYOR VE YAPTIKLARI KANUNU HİÇ YÜZLERİ KIZARMADAN KENDİLERİ ÇİĞNEYEBİLİYOR. İNTİKAM DUYGUSU İLE HİÇBİR ALTYAPI HAZIRLIĞI OLMADAN YAPILAN DEĞİŞİKLİK SİSTEMİ ÇÖKERTMİŞ, YETKİLİLERİ GÜLÜNÇ DURUMA DÜŞÜREN YUKARIDAKİ UYGULAMALARI ORTAYA KOYMAYA MECBUR ETMİŞTİR.
AYRICA BU ÖĞRENCİLERİN DERSLERİNE GİRECEK ÖĞRETMEN GÖREVLENDİRMESİ YOK. TABLET DİYORLARDI BU ÖĞRENCİLERİN KİTAPLARI HATTA SINIFLARINDA SIRALARI TAHTALARI SINIFLARIN KAPILARI BİLE YOK MAALESEF.
OKULUN TADİLATI HALA DEVAM EDİYOR. ÇATI TAMİRATI YETİŞTİRİLEMEDİ BU NEDENLE ÖĞRENCİLERİN CAN GÜVENLİĞİ YOK.
BU AKSAKLIKLARI GELİP YERİNDE GÖREREK KAMU OYU İLE PAYLAŞIRSANIZ MEMNUN OLURUZ. EĞİTİMİN SİYASALLAŞMASININ ACI SONUÇLARINI BERABER YAŞIYORUZ, SESİMİZİ DUYAR VEDE DUYURUSANIZ ÇOK MEMNUN OLURUM.
SAYGILARIMLA"

www.egitimajansi.comEmoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :


Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)