adscode
adscode

TED Ankara Koleji 90 Yaşında...

Türkiye'nin yabancı dille eğitim yapan ilk özel Türk Okulu olan TED Ankara Koleji, kuruluşunun 90’ıncı yılını, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün kurtuluş ateşini yaktığı gün olan 19 Mayıs’ta kutluyor.

TED Ankara Koleji 90 Yaşında...
Okullardan Haberler
Güncelleme : 18-May-21 15:08

Her yıl TED Ankara Koleji’nde görkemli törenlerle kutlanan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, bu yıl Okulun stadyumunda gerçekleştirilen Zeybek gösterisiyle kutlandı. TED Ankara Koleji’nin 32 öğretmeni Atatürk’ün en sevdiği danslardan biri olan “Yörük Ali Zeybeği”ni oynadı. Pandemi koşullarına ve sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde gerçekleştirilen dans gösterisi, TED Ankara Koleji’nin çevrim içi düzenlediği 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinliğinde de gösterildi. 6.000 öğrenci, öğretmen ve veliler, ekran başında tek yürek olarak bayram coşkusuyla Okullarının 90’ıncı kuruluş yıl dönümünü kutladılar.

‘Cumhuriyet Ruhuyla, Daima’

Türkiye’nin yabancı dille eğitim yapan ilk özel Türk Okulu olan TED Ankara Koleji; Cumhuriyet’e, Atatürk’ün ilke ve devrimlerine olan bağlılığıyla, 90 yıllık köklü tarihi, değerleri ve hedefleri ışığında 100’üncü yılına umut ve coşkuyla ilerliyor.

Cumhuriyet Ruhuyla, Daima” sloganıyla kutlanacak olan TED Ankara Koleji’nin 90’ıncı kuruluş yıl dönümünün öğrenciler, öğretmenler, mezunlar ve velilerle birlikte sene boyunca çeşitli etkinliklerle kutlanması planlanıyor.  TED Ankara Koleji Vakfı Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Kartal Usluel, 90’ıncı yıl dönümü hakkında yaptığı açıklamada ”100’üncü yılımıza doğru ilerlerken, yaşadığımız toplumun dinamikleri ve ihtiyaçlarını da göz önünde bulundurarak, sahip olduğumuz en önemli değerlerimiz olan Atatürk ilkeleri ve Cumhuriyet’in ışığıyla okulumuzu ve ülkemizi daha ileriye taşıyacağız” dedi.


Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)