adscode

Teknoloji bağımlılığına karşı geleneksel oyunlar geliştirdiler

Kahramanmaraş'ta üstün yetenekli öğrenciler, stres çarkı, cep telefonu ve tablet gibi teknolojik oyunlara hapsolmamak için yerli, zeka geliştirici ve maliyeti düşük yöntemlerle tasarladıkları 10 oyun…

Teknoloji bağımlılığına karşı geleneksel oyunlar geliştirdiler
Eğitim
Kahramanmaraş'taki üstün yetenekli öğrenciler, stres çarkı, cep telefonu ve tablet gibi teknolojik oyunlara hapsolmamak için yerli, düşündüren, zeka geliştirici ve maliyeti düşük yöntemlerle 10 farklı oyun tasarladı.

Bilim ve Sanat Merkezi'nde öğrenim gören üstün yetenekli 60 öğrenci, bilgisayar oyunlarının zararlı etkisinden kurtulmak amacıyla oyun geliştirmeye karar verdi.

Bunun üzerine öğretmenleri Mesut Sarı öncülüğünde proje ekibi kuran öğrenciler, 10 aylık çalışma sonunda mukavva, sunta, bilye ve çivi kullanarak, "Vur gitsin al gelsin", "Parmak golfü", "Çarpmaca", "Haftam", "Aylarım", "Parmak futbolu", "Yumurta kırmaca", "Nişan al", "Karakök" ve "Vur düşsün" adında 10 oyun tasarladı.

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumuna (TÜBİTAK) başvuru yapan proje ekibi, incelemenin ardından onaylanan oyunların patentini almak için çalışma başlatacak.


AA

Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)