adscode
adscode

Televizyon, gençler için hala popüler

Gençler, bilgi ve haberlere erişim kanalı olarak internet kullanımını tercih etse de, televizyon seyretmek de onların günlük hayatının vazgeçilmez unsurları arasında yer almaya devam ediyor.

 Televizyon, gençler için hala popüler
Türkiyeden Haberler
Daha çok eğlence ve magazin içerikli yayınları takip eden genç nüfus, dizi programlarını da yakından takip ediyor.
Toplumun bütün katmanlarının ve farklı yaş gruplarının her dönemde ilgisini üzerine çeken televizyon, en çok takip edilen medya araçlarının başında geliyor. Yüzde 55’lik bir kesimin televizyon izlediği günümüzde, insanlar ortalama 6 saatini televizyonun izleyerek geçiyor. TÜİK’in son verilerine göre de 15-24 yaş grubu gençlerin %93,9’u TV izlemeye vakit ayırıyor. Diğer bir ifadeyle her 10 gençten 9’u TV izliyor. 

Hedef kitleye ulaşmada etkin rol oynayan televizyon, erişimi hala en yüksek mecra olarak başı çekiyor. Her evde başköşede yer bulmasıyla yüksek erişim olanağı sağlayan televizyon, görsel işitsel ögeleri içerisinde barındırmasıyla duygusal anlamda da etkili bir mecra olarak karşımıza çıkıyor. Dönemin trendlerine kendini adapte eden ve sürekli gelişen bu mecra, gelenekselliğine interaktif kullanım özelliğini ekleyerek önem kazanıyor.

Televizyon reklamları üç kat daha verimli

Televizyonun, etkileme gücüyle her dönem güçlü bir mecra olarak ayrıcalık kazandığını söyleyen Union İstanbul Ajans Başkanı Mehmet Erkmen, “Televizyon çok geniş ve farklı hedef kitleleri kapsadığı için oldukça çarpıcı bir araç. Hayatımıza girdiği ilk andan itibaren insanların hem sosyalleşmesi hem de gündemden haberdar olmaları için en dikkat çekici iletişim araçlarından biri olarak her dönem bu etkisini korumuştur.

Aslında televizyon çok geniş ve farklı hedef kitleleri kapsadığı için oldukça çarpıcı bir araç. Bu nedenle kitleyi etkilemede ve harekete geçirmede televizyonun ayrı bir önemi var. Görüntü, birçok şeyi anlattığı ve izleyicide görsel etki bıraktığı için kalıcı bir unsur. Hedef kitle televizyonun görsel etkisi sayesinde satın alma ihtiyacı duyuyor. Yapılan araştırmalar televizyon reklamlarının diğer mecralara oranla üç kat daha verimli olduğunu gösteriyor.”

Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)