adscode
adscode
adscode testttt
adscode oguzzz

Toplu taşıma zammı mahkemeye taşındı

CHP'li Cemal Canpolat, partisi adına, kentteki toplu ulaşım sistemlerinde geçerli ücret tarifesinde artış yapılmasına ilişkin karar hakkında yürütmenin durdurulması talebiyle İstanbul Bölge İdare Mahkemesi'ne…

Toplu taşıma zammı mahkemeye taşındı
Türkiye'den Haberler
CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, İstanbul 2 Nolu Bölge İdare Mahkemesi'ne sunduğu dava dilekçesinde, İETT, Otobüs AŞ ve Özel Halk Otobüsleri'nin yanı sıra raylı ve deniz ulaşım sistemlerinde geçerli ücret tarifesinde artış yapılmasına ilişkin karar hakkında yürütmenin durdurulmasını talep etti.

CHP İl Başkanı Canpolat, dava dilekçesini sunduktan sonra basın mensuplarına yaptığı açıklamada, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin, iş başına geldiği günden beri temel tüketim maddelerine sürekli zam yaparak ayakta kalmaya çalıştığını, yoksul insanların zorunlu olarak kullandığı toplu taşıma araçlarına ve suya sürekli zam yaptığını savundu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin toplu taşıma araçlarına 2001'den bugüne kadar yüzde 300 zam yaptığını öne süren Canpolat, belediyenin "durduk yere yaptığı zammı" geri alması konusunda dava açtıklarını belirtti.

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisindeki grubunun, toplu taşıma zamlarının geri alınması konusunu belediye gündemine getireceğini ifade eden Canpolat, "Dünyanın hiç bir yerinde toplu taşıma ücretlerinde hiç bir kamu kuruluşu kar etmeyi hedeflemez. Toplu taşıma araçları, yoksul, dar gelirli ve yaşam mücadelesi veren insanların, kullandığı araçlardır. Bu davanın takipçisi olacağız" diye konuştu.

Canpolat, bugünden itibaren İstanbul'da CHP'ye bağlı 14 ilçe belediyesinde asgari ücretin bin 500 lira olarak uygulanmaya başlandığını aktararak, AK Parti'nin başında olduğu belediyelerde de asgari ücretin bin 500 lira olması konusunda önerge vereceklerini kaydetti.


AA

Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)