adscode

TÜRKİYE’NİN İLK SICOT FELLOWSHIP’LİĞİ BVU’DA BAŞLAYACAK

Dünyanın 110 ülkesinde temsil edilen ve Uluslararası Ortopedi Birliği olan SICOT ile Bezmialem Vakıf Üniversitesi arasında Fellowship anlaşması yapıldı.

TÜRKİYE’NİN İLK SICOT FELLOWSHIP’LİĞİ BVU’DA BAŞLAYACAK
Eğitim

Dünyanın 110 ülkesinde temsil edilen ve Uluslararası Ortopedi Birliği olan SICOT (Société Internationale de Chirurgie Orthopédique et de Traumatologie) ile Bezmialem Vakıf Üniversitesi arasında Fellowship anlaşması yapıldı. 

 

Bir doktorun uzmanlığını bitirmesi sonrası tecrübesini artırmak için başka bir klinikte eğitim alması anlamına gelen Fellowship’lik anlaşması ile 3 aylık periyotlarla 2 uzman Bezmialem Vakıf Üniversitesi’ne gelerek eğitim alacak.  
 

Bezmialem Vakıf Üniversitesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Fatih Küçükdurmaz’ın SICOT Fellowship Program Direktörlüğü yapacağı eğitimde her bir uzman doktora SICOT tarafından 2500 Euro burs verilecek. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Doç. Dr. Fatih Küçükdurmaz, “Üniversitemize gelecek olan doktorlar Protez Cerrahisi ve Eklem Koruyucu Cerrahi eğitimi alacaklar” şeklinde konuştu. KüçükdurmazSICOT’un Türkiye Ulusal Temsilciliği görevini de yürüteceğini sözlerine ekledi. 

Bezmialem Vakıf Üniversitesi’nde her sene düzenli şekilde yapılacak Fellowship Anlaşması aynı zamanda Türkiye’de resmi ve düzenli olarak başlatılan ilk uluslararası Fellowluk programı olma özelliğini taşıyor.  


Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)