adscode

Uluslararası Bilim ve Mühendislik Yarışması’nda Türkiye'yi temsil edecek

Hasan Hakan Sarıca, TÜBİTAK tarafından Regeneron ISEF Bilim ve Mühendislik Yarışması’nda Türkiye'yi temsil etmek üzere seçildi.

Uluslararası Bilim ve Mühendislik Yarışması’nda Türkiye'yi temsil edecek
Eğitim
Güncelleme : 20-Oct-22 15:18

“Immobilize Enzim Kullanarak Polikaprolakton Hidrolizi” isimli biyoloji alanındaki projesi ile 53. TÜBİTAK Liseler Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasına katılan ve 25 bin 95 proje arasından Türkiye derecesine layık görülen Doğa Koleji Acarkent Kampüsü öğrencisi Hasan Hakan Sarıca ülkemizi dünyada temsil edecek.
Projesi ile Immobilize enzimler kullanarak plastiklerin biyobozunumunun artırılması ve kısa sürede parçalanması sağlanarak çevre kirliliğinin azaltılması ve biyoçeşitliliğin korunmasını amaçlayan Sarıca, TÜBİTAK tarafından Regeneron ISEF Bilim ve Mühendislik Yarışmasına (International Science and Engineering Fair)’de ülkemizi temsil etmek üzere seçildi.
“Mutlu ve gururluyuz”
ABD’nin çeşitli şehirlerinde düzenlenen dünyanın en büyük üniversite öncesi bilim yarışması olma özelliğini taşıyan Regeneron ISEF Bilim ve Mühendislik Yarışması (International Science and Engineering Fair) 13-19 Mayıs 2023 tarihleri arasında Amerika Birleşik Devletleri’nde gerçekleşecek.

Yarışmada ülkemizi temsil edecek Sarıca’ya başarılar dileyen Doğa Koleji Genel Müdürü Enis Eryaman, “Öğrencilerimizin ulusal ve uluslararası yarışmalarda göstermiş olduğu başarıdan dolayı mutlu ve gururluyuz, her zaman onları destekliyoruz.” dedi.

 


Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :


Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)