adscode

Yeryüzü Doktorları, Gazze için Gönüllü Sağlık Ekipleri kuruyor

Yeryüzü Doktorları, İsrail’in düzenlediği saldırılar nedeniyle Gazze’de yaralanan Filistinlilere sağlık yardımı götürmek amacıyla bölgedeki hastanelerde çalışacak Gönüllü Sağlıkçılara çağrıda bulunuyor.

Yeryüzü Doktorları, Gazze için Gönüllü Sağlık Ekipleri kuruyor
Gündem
Kurulduğu günden buyana Filistin'de projeler yürüten Yeryüzü Doktorları, Gazze'lilerin yaralarını sarmaya devam ediyor. Yeryüzü Doktorları, İsrail’in düzenlediği saldırılar nedeniyle Gazze’de yaralanan Filistinlilere sağlık yardımı götürmek amacıyla bölgedeki sağlık merkezlerinde çalışacak Gönüllü Sağlık Ekipleri kuruyor. Bu doğrultuda, bölgede gönüllü olarak çalışmak isteyenlere çağrıda bulunan Yeryüzü Doktorları, kurulacak ekiplere gönüllülerin katılımını bekliyor. Gönüllü Sağlık Ekipleri, kısa ve orta vadedeki sağlık projelerinde görevlendirilmek üzere özellikle cerrahi branşlar ve anestezi alanından olmak üzere çeşitli uzmanlık alanlarından oluşturulacak.

Sağlık Bakanı’ndan Yeryüzü Doktorlarına destek
Öte yandan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Gazze’ye Türk doktorlarının gönderilmesine ilişkin soruya, “Sivil toplum örgütleri, Yeryüzü Doktorları böyle bir kampanya yapabilir. Biz de ona destek verebiliriz " diye cevap verdi.Yeryüzü Doktorları hep oradaydı
‘Orada ve her yerde’ şifa vesilesi olmak üzere yola çıkan Yeryüzü Doktorları, bağışçılarının desteği ile 2001 yılından bu yana Gazze’nin yaralarını sarmak için çalışmalar yürütüyor. İlk olarak 2001 yılında psikolojik travma eğitimi veren Yeryüzü Doktorları, İsrail’in saldırıları üzerine 2006 yılından beri abluka altındaki Gazze’ye gönüllü sağlık ekibi, ilaç ve tıbbi malzeme gönderiyor. Yeryüzü Doktorları daha önceki İsrail saldırılarında yürüttüğü acil sağlık yardımları ile bine yakın yaralı ve hastanın ameliyatı ile üç binin üzerinde muayene ve tedavi gerçekleştirdi. Ambulanslar, yoğun bakım üniteleri, mikro cerrahi ünitesi, fako cihazı, röntgen, ultrason, ve mamografi cihazları gibi hastane ekipmanları Yeryüzü Doktorları tarafından Gazze’deki sağlık merkezlerine bağışlandı.Siz de Yeryüzü Doktorları aracılığıyla Gazze ve Filistinlilere sağlık yardımlarınızı güvenle ulaştırabilirsiniz.
    1.    Gönüllülerimizin mümkün ise yeşil pasaport sahibi ve ağır savaş ve çalışma şartlarına uygun deneyimli kişilerden olması beklenmektedir.
    2.    Ziyaretler süresince görev yapacak gönüllülerimizin ulaşım, konaklama ve yemek masrafları Yeryüzü Doktorları tarafından karşılanacaktır.
    3.    Sağlık Bakanlığı’na bağlı çalışan gönüllü adayları Sağlık Bakanlığı yurtdışı görevlendirmesinden yararlanabileceklerdir.
    4.    Görevlendirmeler mecburi hizmette bulunanları ve asistanlık görevindekileri kapsamamaktadır.
    5.    Başvuruda bulunan gönüllülerimizin 6 ay geçerliliği olan pasaportunun bulunması zorunludur.

Bu iyilik hareketine katkıda bulunmak istiyorsanız http://yyd.org.tr/gonullu/gazze adresinde bulunan Gazze Gönüllü Başvuru formunu doldurarak sağlık ekibimize katılmak için ilk adımı atabilirsiniz.


 

Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :


Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)