adscode

Yurt seçimi nasıl yapılmalı? İşte ideal yurt seçimi için ipuçları

Üniversite öğrencileri ve dolayısıyla da aileleri için ideal yurt seçimini yapmak oldukça önemli.

Yurt seçimi nasıl yapılmalı? İşte ideal yurt seçimi için ipuçları
Eğitim
Öğrencilerin verimli bir eğitim-öğrenim yaşamı geçirmeleri için ise yurt seçimleri, önem sırasında ilk sıralarda yer alıyor. Yurtlar, son dönemde okullara olan yakınlık derecelerinin yanı sıra; son teknoloji ile donatılmış olmaları, sportif ve sosyal imkânlar sunması, güvenlik, ideal çalışma alanları ile leziz ve günlük çalışan mutfağa sahip olması gibi özellikleri ile seçim konusu oluyor.

Belki de ilk kez aileden ayrılan gençler için tamamen farklı bir yerde yaşamak oldukça zor. Hâlihazırda seçim kriteri ilk bakışta lokasyon gibi görünse de başta ebeveynler olmak üzere öğrenciler ideal bir yurt seçimiyle, eğitim-öğrenim yıllarının çok daha efektif geçeceğinin bilincinde hareket ediyor.

‘Önce İnsan’ ve ‘Hizmet’ anlayışıyla 2016 yılında kapılarını öğrencilere açan Ceylan Kız Öğrenci Yurdu Müdürü Esin Ceylan, ideal yurt seçimi için artık öğrencilerin farklı kriterlerinin olduğunun altını çiziyor. Değişen yaşam koşullarında yurtların son teknoloji ile donatılmış olmaları, sportif ve sosyal imkânlar sunması, güvenlik, ideal çalışma alanları ile leziz ve günlük çalışan mutfağa sahip olması gibi özelliklerin yurt seçerken ilk kriterler arasında yer aldığını söylüyor ve ekliyor; “Öğrencilerin sağlıklı ortamda eğitimlerini tamamlamaları için son teknolojiyle donatılan Ceylan Kız Öğrenci Yurdu, 9 farklı üniversiteye yakınlığıyla gençlerin için doğru bir lokasyon olarak göze çarpıyor. Ancak sadece merkezi lokasyon bizim ve öğrenciler için yeterli değil. 360 öğrencinin ihtiyacına çözüm sunmak için dizayn edilen yurdumuz; 2 bin metre karelik sosyal alanında kapalı otopark, valiz odası, revir, yemekhane, çamaşır-kurutma odası, fitness salonu ve öğrencilerin birçok ihtiyacını karşılayabilecekleri alanlar sunuyor. Ceylan Kız Öğrenci Yurdu ayrıca, öğrencilere sağlıklı, güvenli ve tertemiz bir ortamda barınma, beslenme ve ders çalışma ortamı da sunuyor. Yurdumuzun konforlu modern odaları ve etüt salonlarında, 24 saat kesintisiz internet ve merkezi ısıtma sistemi yer alıyor. Lokasyonu gereği 3 dakikada öğrencilerin metrobüse erişimine olanak tanıyan yurt, çevresindeki 5 farklı AVM ile de gençlerin tüm ihtiyaçlarını tek bir noktadan karşılamalarını sağlıyor”

Öğrencilerin emniyetli bir yıl geçirmeleri de yurtların öncelikleri arasında. Bu nedenle güvenliği de üst düzeyde tutan Ceylan Kız Öğrenci Yurdu, yurt girişinde ve kapıda 7/24 saat güvenlik kamerası, güvenlik elemanları ve yüz okuma sistemiyle, ailelerinde güvenine mahzar oluyor.

Ceylan: Öğrencilerin konforu bizim için önemli

‘Ülke İnsanına Hizmet’ mottosuyla hareket ettiklerini aktaran Ceylan Kız Öğrenci Yurdu Müdürü Esin Ceylan, yurdun güvenliğinin ve temizliğinin yurt vizyonu gereği önemli olduğunu söyledi. Türkiye’deki yurtların genellikle dairelerden bozma depreme dayanıksız binalardan oluştuğunu ve öğrencilerin istediği huzur ve güveni veremediğini söyleyen Ceylan Kız Öğrenci Yurdu Müdürü Esin Ceylan, hayata geçirdikleri projenin AB standartlarında olduğunu söyledi. Öğrencilere aile sıcaklığında bir yaşam alanı sunduklarını dile getiren Ceylan, “Ceylan Kız Öğrenci Yurdu olarak 360 öğrencinin ihtiyaçlarını tamamını çözme felsefesiyle iş süreçlerimizi yönetiyoruz. Öğrencilerimizin güvenliğini üst düzeyde tutmak için son teknolojiyle geliştirilmiş yöntemler kullanıyoruz. Ayrıca rezervasyon kayıtlarımızda, aile bütçelerine göre düzenleme yapılarak taksitlendirme ve ödeme kolaylığı sağlıyoruz. Her yıl 1 Nisan ve 30 Nisan tarihleri arası erken kayıt döneminde öğrencilerimizi ailemize kabul ediyoruz” dedi.

Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)