adscode
adscode
adscode

Dikkat! YGS İçin Son Taktikler

Arkadaşlar, YGS öncesi sağlam bir motivasyon ve taktik yazısı okuyacaksınız.

bpelister@hotmail.com
Şimdiden bu yazısını bizle paylaşan Ünsal Temel Liseleri Arnavutköy Kampüsüs Rehber Öğretmeni Fatma PURTULOĞLU öğretmenimize teşekkür ediyoruz.

Sınava son demler…

Sevgili öğrenciler yaklaşık olarak en az 5 aydır hepinizin emekleri ortaya koyduğu bir çalışma söz konusu. Belki de aylardır beklediğimiz sınav gününe az bir zaman dilimi kaldı.

Endişeye kapılıp hiçbir şey yapmamaktansa kalan zamanı değerlendirmeye hazır mısınız?

Peki, bu süreci bizler nasıl değerlendirmeliyiz biraz bunların üzerine duralım.

Sınava sayılı günler kala ben hemen tarihi baştan bir alayım hiç çalışmamıştım ya da fiziği mi alsam ona başlasam olmadı matematik dersinde bir sürü konum kalmıştı hiç bakmadım hemen onları tamamlayayım gibi düşüncelere artık girmemek gerekiyor.

Zaten bizler en az 5 aydır emek veriyoruz ve bu süreçte o konuları anlayamadıysak bu saatten sonra anlamadığımız konuları bir kenara bırakmalıyız.

Artık izleyeceğimiz strateji deneme modeli olmalı. Her gün mutlaka ya bir genel deneme ya da her branştan bir bölüm denemesi çözmeliyiz. Artık netlerin artma ve zaman yönetimini çok dikkatli kullanma zamanı.

Ben günde bir deneme çözeyim netlerim artsın ya da evde rahat bir deneme çözeyim boşver süreyi gibi düşüncelere kapılmamalıyız.

Kesinlikle net artışı istiyorsak deneme analizi yapmalıyız.Süreli denememizi çözdükten sonra yanlış olan sorularımızı işaretlemeli konuları bir kâğıda yazmalı ve tekrardan o konuların üstünden geçmeliyiz.

Tekniğimizi her gün kullanırsak;

1.Sınav gününe kadar süre problemimizi milimize etmiş olacağız

2.Eksik olduğumuz konuların üstünden tekrar geçerek eksiksiz bir şekilde sınava hazır olacağız

3.İçimizde yaşadığımız heyecan ve korkularımızı bir nebze de olsa azaltmış olacağız.

Şimdi bu taktikleri uygulama zamanı…

YGS tüm @rehberimbenim ile her şey mümkün.


Emoji ile tepki ver!

Bu Yazıyı Paylaş :

    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)