adscode
adscode
https://dogakoleji.k12.tr/basvurular/lgs

LYS Son Viraj İçin Son Taktikler

Yazıma başlamadan önce ; Facebook: Ünsal Temel Liseleri adresinde, ÜNSAL TEMEL LİSELERİ branş öğretmenlerinin sizler için hazırladığı LYS SON TAKTİKLER ile ilgili Video Çekimlerini izleminizi

bpelister@hotmail.com
İlk başta Geometri ve Tarih sonraki günlerde de Matematik, Coğrafya ve Felsefe yayınlanacak, iyi seyirler.

Son günlerini çok yoğun çalışma ve tempo ile geçiren öğrenci sayısının fazlalığı bizi mutlu ediyor.

Bilhassa YGS de çok çalışmasına rağmen, heyecan ve diğer faktörlerden dolayı hak etmediği puanları alan arkadaşlar daha bir hırslı çalışıyor. YGS başarı sıralarının LYS de nasıl değiştiğini artık onlarda çok iyi bildikleri için YGS sonucundaki o moralsizliklerinden eser yok artık.

Bu saten sonra LYS sınav sisteminin nasıl olduğunu anlatmamıza gerek yok sanırım.  Bu işi gerçekten dert edinenler zaten tüm her şeyi bizim kadar iyi  biliyor. 

Sınavda nelere dikkat etmeleri gerektiğini, sınav taktiklerini, sınav öncesini ve sonrası hemen hemen her şeyi.

Artık dikkat etmeleri gereken tek şey heyecanlarını kontrol altında tutup, soğukkanlılıklarını korumak olmalı. 

Çünkü YGS’ deki yorum adaletsizliği artık bu sınavda yerini bilgi birikimine bırakacak, bu da onların gerçek kapasitelerini göstermeleri için çok büyük bir fırsat. 

Süre ve tek teste yönelme anlamında LYS’nin  onlar için daha avantajlı olduğunun onlarda farkında,  yalnızca biraz süre problemleri var.

 Gönül isterdi ki  bu sıkıntıda birazcıkta olsa ortadan kaldırılsaydı  yani en azından  Matematik testine bir onbeş dakika daha ilave edilse idi, ama olmadı.

Tüm testlerin ağırlıkları belli, hangi bölüm için ne kadar katkısı olduğu belli, onun için bu sınavın birazda taktiksel bir sınav olduğunu unutmayalım arkadaşlar.  Örneğin, Sağlık bölümleri için Biyoloji, Mühendislikler için Matematik, Hukuk için Edebiyat.

Onun için istediğiniz bölümün testlerine biraz daha çaba ve emek lütfen.

Basit anlamda tüm sınava giren öğrenciler içinde hedef 180 puanı geçmek olmalı. 

Zaten Üniversite kontenjanları anlamında bakıldığında kimsenin açıkta kalmayacağı bir sınav bu,  tabii ki idealist olup yalnızca istediği mesleği düşünenler hariç.

Çalışan, emek veren tüm öğrencilerimize başarılar diliyoruz.


Emoji ile tepki ver!

Bu Yazıyı Paylaş :

    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)