adscode
adscode
https://dogakoleji.k12.tr/basvurular/lgs

YGS Öğrencileri Siz Bunları Zaten Biliyorsunuz!

Evet, arkadaşlar sizler neyin ne olduğunu ve az çok bu işlerin nasıl sonuçlanacağını biliyorsunuz.

bpelister@hotmail.com
Şimdi öğretmenlerinizden, Rehber Danışmanlarınızdan, çevrenizden, Eğitim Köşe yazarlarından YGS ilgili birçok tavsiye ve nutuk dinleyecekseniz, ama siz zaten bunları biliyorsun.

Biliyorsunuz da ne yapıyorsunuz, önemli olan bu. 

Kiminiz arabesk yaklaşıp yandık bitik zaten diyor kiminiz ise Üniversite günleri hayali ile her sabah sıfırdan sağlam moralle güne başlıyor.

Kiminiz bir odaya kapanıp ilk 15 dk sonra hayallere dalıp  ‘’ispanyada şato kuruyor’’  2-3 saat sonrada hiçbir şey çalışmadan patlak, patlak gözlerle dışarı çıkıyor. Kiminiz ise kendini derse odaklayıp çalışacağı süre boyunca kafa çelici olan, cep telefonu, ipad, lap topunu, kapatıp adam gibi bir 3 saat ders çalışıyor.

Kiminiz sırf test çözdüm demek için test çözüyor, hele birde yanlış çözüyorsa hemen direnci kırılıyor ve kopuyor, birde bu kız öğrenci ise hemen arkadaşını arayıp’’ alo Merve annem kek yaptı, gel beraber ağlayalım’’ diyor. Kiminiz ise tüm testi çözdükten sonra yanlışları tespit edip o eksik konulara çalışıyor ve onları doğru dürüst öğrenip netlerini artırıyor.

Kiminiz gece daha iyi ders çalışıyorum bahanesi ile sabahlara kadar film seyrediyor, faceede geziniyor, oyun oynuyor, kiminizde gece en geç 12 de yatıp uykusunu alıp bir sonraki gününü de mahvetmiyor.

Kiminiz sırf daha özgür olmak aileden kaçmak için Şehir dışı da olsa iki yıllıkta olsa en ücra köşelere bile razıyım diyor, kiminizde gelecekteki kariyeri ve hayatı için en güzel Üniversiteleri ve büyük şehirleri hedefliyor.

Kiminiz 15 Mart Pazar sabahına daha çok var, zaten kolay, kolay o gün gelmez diyor, kiminiz ise zaman su gibi akıyor nerdeyse LYS geldi diye telaş yapıyor.

Ama nasılsa tüm bunları zaten siz biliyorsunuz, birde  bizim söylememiz  ne gerek var ..


Emoji ile tepki ver!

Bu Yazıyı Paylaş :

    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)