adscode
adscode
adscode

​YÖK’ten Nazik Uyarı

Demek ki ne oluyormuş, sınavsız, hazırlıksız, emeksiz olmuyormuş.

bpelister@hotmail.com
Sen kalkıp 100 binlere Tıp Fakültesi, 350 binlere Hukuk fakültesi yazanları, parası var diye kazandırırsan, kusura bakma bu meslekleri ayağa düşürür bu ülkenin de geleceğini zora sokarsın.

YÖK artık buna tahammül edemez hale geldi ve sonuç olarak ‘’Taban Puan’’uygulamasını başlattı, ama tabii ki nazikçe. İlk önce Tıp ve Hukuk seneye de bunlara katılacak birçok meslek grubu belki de iler ki yıllarda sınavsız kazanılan 2 yıllık Meslek Yüksek okulları.

Yıllardan beri söylediğimiz gibi, bu kadar kolay Üniversiteli olunmaz. Olunursa da bunun sonuçları hüsran olur. Daha henüz payda eşitlemeyi bile bilmeyen bir öğrenciyi hasbelkader 180 puanı aştı diye Mühendis yaparsanız bunun sonuçlarına katlanırsınız.

Herkes Üniversite okuyacak diye de bir kural yok zaten. Önemli olan bir Meslek sahibi olabilmek, hayatını idame ettirebilmek, huzurlu ve mutlu olabilmek değil mi?

Tüm bu saydıklarımda ancak sevdiğin ya da başarabildiğin mesleği yapmakla olur. Hiç emek vermeden bir bölümü kazanmış öğrenci bu bölümde ne yapar hiç düşündünüz mü? Daha henüz Lise müfredatını bile doğru düzgü öğrenmemiş bu öğrenci yüksek matematiği, istatistiği, koca, koca kitapları nasıl bitirir.

Ha bitirdi diyelim,  peki o mesleği nasıl yapabilir, yapamaz, nitekim yapamıyorlar da. Kaliteli eğitim kaliteli öğrenci ile olur. Gerçekten bunu hak eden kazandığı bölümü okuyabilecek ve öğrenebilecek alt yapı ve beceriye sahip öğrencilerle olur.

Onun için YÖK ‘ün bu kararını tüm kalbimizle ve aklımızla destekliyoruz. Gelecek yılda diğer bölümleri kapsamasını umut ediyoruz.

Emoji ile tepki ver!

Bu Yazıyı Paylaş :

    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)