adscode

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun

Bu yıl 96.'sını kutladığımız 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun!

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun
Tarihte Bugün

Cumhuriyet Bayramı yurdun dört bir yanında büyük coşku ile kutlanıyor. 29 Ekim mesajları ile bu coşkuya ortak olan vatandaşlar Mustafa Kemal Atatürk'ün en büyük bayram olarak belirttiği Cumhuriyet Bayramı sevincini paylaşıyor.


Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet, sadece kazanılışı açısından değil, sonrasında yapılanlar açısından da devrim niteliğindeydi.


Mustafa Kemal Atatürk 10. yıl nutkunda 29 Ekim’in en büyük bayram olduğunu belirtmiştir. Mustafa Kemal Atatürk önderliğindeki Türkiye cumhuriyetin ilanından sonra 15 yıl gibi bir zamanda büyük bir değişim yaşadı. Cumhuriyet'in ilan edildiği günün bayram olarak kabul edilmesi 1925'te yapılan kanun teklifi ve bu teklifin Meclis'te kabul ile olmuştur. 628 sayılı bu kanun ile 29 Ekim, 1925'ten itibaren ülke içinde ve dış temsilciliklerde bayram olarak kutlanmaya başlamıştır. İşte 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın coşkusunu sevdiklerinizle gerek SMS gerekse de Facebook ve Twitter gibi sosyal ağlardan paylaşabileceğiniz hem kısa hem uzun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajları…


Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :


Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)