adscode

Sıcaklık, 2 ila 4 derece azalacak

Yapılan son değerlendirmelere göre; Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Kütahya ve Antalya çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin…

Sıcaklık, 2 ila 4 derece azalacak
Türkiyeden Haberler
Yapılan son değerlendirmelere göre; Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Kütahya ve Antalya çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyı kesimler ve Güneydoğu Anadolu ile Iğdır çevrelerinde yağmur ve sağanak yer yer gök gürültülü sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların; Doğu Akdeniz ile Güneydoğu Anadolu'da yer yer çok kuvvetli yağmur ve sağanak (51-100 mm), Malatya, Elazığ, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis ve Hakkari çevreleri ile Şırnak'ın doğu ilçelerinde yoğun kar (20 cm. ve üzeri) şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Ülkemiz genelinde 2 ila 4 derece azalacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey, zamanla kuzeybatı ve doğu bölgelerde güney ve batı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Kıyı Ege ile Antalya Körfezi'nde kuzey, Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/sa) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Doğu Akdeniz ile Güneydoğu Anadolu bölge genelinde beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların çok kuvvetli (51-100 kg/metrekare) olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, heyelan, yıldırım vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

YOĞUN KAR YAĞIŞI UYARISI: Doğu Anadolu bölgesinde görülecek karla karışık yağmur ve kar şeklindeki yağışların; Malatya, Elazığ, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis ve Hakkari çevreleri ile Şırnak'ın doğu ilçelerinde yoğun (20 cm. ve üzeri) kar şeklinde olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don olayı, vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA


Parçalı çok bulutlu, Kocaeli ve Sakarya çevrelerinin yağmur, Bilecik çevrelerinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BURSA °C, 5°C

Parçalı çok bulutlu

EDİRNE °C, 4°C

Parçalı bulutlu

ISTANBUL °C, 7°C

Parçalı çok bulutlu

KIRKLARELI °C, 2°C

Parçalı bulutlu

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Kütahya çevrelerinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin kıyı kesimlerinde kuzey yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/sa) esmesi bekleniyor. Gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

A.KARAHISAR °C, 2°C

Parçalı çok bulutlu

IZMIR °C, 9°C

Parçalı yer yer çok bulutlu

MANISA °C, 7°C

Parçalı çok bulutlu

MUĞLA °C, 9°C

Parçalı ve az bulutlu

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Akdeniz ile Antalya çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak yer yer gök gürültülü sağanak, iç ve yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların; Adana, Osmaniye, Hatay ve Kahramanmaraş çevrelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (51-100 mm) olması bekleniyor. Rüzgarın; Antalya Körfezi'nde kuzey yönlerden kuvvetli (30-50 km/sa) esmesi bekleniyor.

ADANA °C, 16°C

Parçalı ve çok bulutlu, kuvvetli olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

ANTALYA °C, 17°C

Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde sağanak yağışlı

HATAY °C, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu, kuvvetli olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

ISPARTA °C, 6°C

Parçalı yer yer çok bulutlu

İÇ ANADOLU

Parçalı çok bulutlu, bölgenin güney ve doğusu ile Kırşehir çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ANKARA °C, 4°C

Parçalı çok bulutlu

CANKIRI °C, 4°C

Parçalı çok bulutlu

KONYA °C, 4°C

Parçalı çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı

NİĞDE °C, 4°C

Parçalı çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı

BATI KARADENİZ

Parçalı çok bulutlu, kıyı kesimleri ile zamanla bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyılarda yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BARTIN °C, 5°C

Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı

BOLU °C, 0°C

Parçalı çok bulutlu, akşam saatlerinde hafif kar yağışlı

KARABÜK °C, 4°C

Parçalı çok bulutlu, akşam saatlerinde hafif kar yağışlı

ZONGULDAK °C, 5°C

Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyı kesimlerinde yağmur ve sağanak, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

AMASYA °C, 3°C

Parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar yağışlı

ARTVİN °C, 6°C

Parçalı çok bulutlu ve yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı

SAMSUN °C, 8°C

Parçalı ve çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı

TRABZON °C, 9°C

Parçalı çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı, yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı

DOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, bölge genelinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Malatya, Elazığ, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis ve Hakkari çevreleri ile Şırnak'ın doğu ilçelerinde yoğun (20 cm. ve üzeri) kar şeklinde olması bekleniyor. Gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin güneydoğusunda gece saatlerinde güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

BİNGÖL °C, 2°C

Parçalı çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden sonra yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

ERZURUM °C, 3°C

Parçalı çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı

KARS °C, 2°C

Parçalı çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı

MALATYA °C, 3°C

Parçalı çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden sonra yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, zamanla kuzey ve yüksek kesimlerinin karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Bölge genelinde kuvvetli olması bekleniyor.

DIYARBAKIR °C, 9°C

Parçalı çok bulutlu, kuvvetli olmak üzere aralıklı yağmurlu, kuzey ve yüksek kesimleri karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı

GAZIANTEP °C, 6°C

Parçalı çok bulutlu, kuvvetli olmak üzere yağmur ve sağanak yağışlı

SIIRT °C, 8°C

Parçalı ve çok bulutlu, kuvvetli olmak üzere yağmur ve sağanak yağışlı

ŞANLIURFA °C, 11°C

Parçalı ve çok bulutlu, kuvvetli olmak üzere yağmur ve sağanak yağışlı

DENİZLERDE HAVA

Güney Ege ve Batı Akdeniz'de kuvvetli fırtına; Kuzey Ege ve Doğu Akdeniz'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, yer yer kuvvetli olmak üzere yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa),son saatlerde batı ve güneybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa); Doğu Karadeniz'de kuzey ve kuzeybatı gündüz batısı kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında zayıf.

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Rüzgar: Kuzey ve kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa ), son saatlerde batı ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 1,5m, Görüş: Orta.

EGE

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege' de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), gündüz 5 ila 7 (40-60 km/sa), Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 7 ila 9 (75-90 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,5 ila 2,5m, güneyinde açıklarda 4,5 ila 5,5m Görüş: Zayıf.

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu, kuvvetli sağanak yağışlı,Rüzgar: Batı Akdeniz'de ilk saatlerde batısı kuzey ve kuzeydoğu,doğusu güneydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa),öğleden itibaren kuzey ve kuzeybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/sa) akşam saatlerinden itibaren 6 ila 8 (50-75 km/sa),gece son saatlerde 7 ila 9 (75-90 km/sa) Doğu Akdeniz'de gündüz doğu ve kuzeydoğu, doğusu güneydoğudan, gece tamamı batı ve kuzeybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 2,0 ila 3,0m gece batısında açıklarda 4,0 ila 5,0m Görüş: Zayıf.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Yağmurlu, Rüzgar: Doğu ve güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,50 ila 0,75m Görüş: Orta.

Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)