adscode
Haberler

Ortaokul öğrencilerinden 19 Mayıs için 19 Harfte Atatürk filmi19 Harfte Atatürk’ü anlatan öğrencilerin bulduğu kelimeleri izleyince hem şaşıracak hem de çok beğeneceksiniz. Çekilen kayıtlar daha sonra birleştirilerek 9 dakikalık bir filme dönüştürüldü.

Filmi izlediğinizde öğrencilerin düşüncelerini şöyle ifade ettiklerini görüyoruz:

“Atatürk’ü bu kadar az kelimelerle anlatabileceğimiz konusunda önce endişelerimiz vardı. Ancak ortaya çıkan filmleri izlediğiniz de siz de göreceksiniz ki O’nu anlamak ve O’nu anmak için sayfalar dolusu yazıp çizmeye gerek yok.
O’nun hayatında ki 19 sayısının önemini sizler de biliyorsunuzdur. Biz de buradan yola çıkarak Atatürk’ü 6-A ve 6-B sınıfları olarak 19 Harfle anlatmaya çalıştık.

Ortaya çıkan kelimeleri, gördüğünüzde sizler de şaşıracaksınız. Bu kelimelerden oluşan filmimizi okulumuzun özenle hazırlanmış Atatürk Köşesinde, sınıflarda ve okul bahçemizde çekip daha sonra öğretmenimiz ile birlikte montajladık. İtiraf ediyoruz hiç de kolay olmadı.”

19 Harfte Atatürk’ü anlatan filmde geçen kelimeler ise şöyle: (Koyu olan kelimelerin toplamı 19 harftir)

Yüzyılın komutanıdırO demokrasinin öncüsüO damarlardaki kandırKaranlığın AydınlığıBağımsızlık Meşalesi Mustafa Kemal Atatürk’tür.

Kuşkusuz Atatürkümüz, devlet adamı, Çağdaş, demokrat LiderAkıllı ve Barışçı Türk, asaleti ve duruşuyla Gururlu Onurlu Atatürk, bizim Mustafa Kemal Paşamız.

Gençlik Gelecek Demek19 Mayıs Atatürk’ü Anma haftasında İstiklalin Başladığı an Bunun adı KurtuluşturNe Mutlu Türküm Diyene’dir.

Ey Yükselen yeni Nesil diyen Bilgili İnsan Atatürk Hiç ümidini yitirmedi.   Türkiye’nin Kahramanı Atatürk, Ya İstiklal Ya Ölümdür, Armağanın Cumhuriyet’e gençler olarak sahip çıkıyor Atam izinde yürüyoruz.

Bizi kurtaran AtatürkDüşman ordusunu yendi. Kalbimizdesin sen hep, anlı şanlı kahramanım, dalgalansın bayrağım, Herkese eşit davranan, Canımız Mustafa Kemal.

Atatürk bulunmaz eşinSarı Saçlı mavi gözlümMilletin kurtarıcısıAtatürk ölümsüz insanO çocukları da severdi, Hepimize Başöğretmen,  ve  Atatürk bugün olsaydı yine söylerdi Ey Türk Gençleri İleri. En büyük Kahramanımız, Ulusuna bugün de Lider.

Filmin sonunda ise çalışmaya katılan öğretmen ve öğrenciler koro olarak Gençlik Marşı’nı seslendirdi.

Kamugündemi.com

3947 görüntüleme
Etiketler :

Bu Videoyu Paylaş :

Emoji ile tepki ver!

    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)