adscode

Emek Hırsızları Ya Varsa?

Yıllarca hep Şehir Efsanesi olan başta KPSS olmak üzere diğer Merkezi sınavlar ile ilgili yolsuzluk yapıldığı iddiaları artık pek efsane gibi durmamaya başladı.

bpelister@hotmail.com
Hep soruların bir şekilde sızdırırlığını, birilerine servis edildiğini duyardık, duyardık da pek inanmak istemezdik.

Ama daha sonrada bu sınavı kazandığı zaman hayretler içine düştüğümüz kişileri duydukça da acaba mı, derdik.

Çünkü hayretimizin sebebi, sınav kazanan bu kişilerin eğitim hayatları boyunca orta karar ya da onun altında seyretmiş olmalarına rağmen bir KPSS ya da Üniversite sınavına girdiklerinde bir anda ilk yüzlere, Binlere girme başarısı elde edebilmiş olmaları idi.

Üstelik bu başarı sıçramasını yalnızca kendileri değil en yakın akrabaları, arkadaşları ya da hayatlarının belli döneminde beraber oldukları insanlarla beraber başarıyorlardı.

Bilhassa 90 yıllarda Güneydoğuda ki ortamın sıcaklığından dolayı Üniversite sınavları ilgili çok duyumlar vardı. Ama 2000 lerden sonra artık daha büyük ve kapsamlı bir organizasyon halini aldı.

Ve daha birkaç yıl öncesine kadar, belli bir zümreden olanlar tarafından ve tüm bu yapılanları kabul eden açıklamalar ve olaylar görmeye başladık.

İşin iğrenç yanı sanki tüm bu olanlar doğal gibi birde bunu utanmadan kendileri için bir propaganda, güç ve yandaş toplama aracı yapmış olmaları idi.

Tabii ki bu suçlamaların hepsi  şu anda yargı aşamasında, onun için her şey ispatlandığında ve mahkemeler kararını bildirdiğinde daha rahat konuşacağız.

Birileri hala böyle bir şey yok diyor ama ya varsa, ya olduysa.

İşte o zaman bunu yapanlar, yaptıranlar, yardımcı olanların vay haline. Belki bu olaydan yakalarını sıyırabilecekler, belki yakalanmayacaklar ama ilahi adaletten de kaçamayacaklar.

Peki, gecesini gündüzüne katan, hayatını bu sınavlara bağlayan, akıl sağlığından bile olma aşamasına gelen bazen de bunalıma girip canına kıyan bu sınav mağdurları arkadaşlarımızla nasıl helalleşecekler.

Ben bu arkadaşların sınavlarla ilgili çabalarına şahit olduğum için, nasıl çırpındıklarını bildiğim için, bunu yapanların sonu adına ürperiyorum.

Eğer bu yolsuzluğu yapmışlarsa, şeytana uymuşlarsa vah ki ne vah…

Emoji ile tepki ver!

Bu Yazıyı Paylaş :

    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)