adscode
adscode
https://dogakoleji.k12.tr/basvurular/lgs

Öğrencilerin hayatı SURVİVOR!

Öyle 3 aylığına bir adaya gidip ayakta kalma, yarışmaları kazanma da neymiş. Asıl ‘’Survivor’’ öğrencilerin yaşadığı hayatın ta kendisi.

bpelister@hotmail.com
 İyi bir okul, iyi bir Eğitim için öyle birkaç ayda değil nerdeyse çocukluğunuzu, ergenliğinizi, gençliğinizin ilk yıllarını ve hatta ortalarını bile feda ediyorsunuz.   Bir anlık gevşeme, bir motivasyon bozukluğu tüm yaptıklarınınız alır götürür.                       Ve yarışmada olduğu gibi bunun telafisi de olmaz.
Geçen haftalarda Üniversite tercihleri yaptık, bu haftada Lise tercihleri yapıyoruz.
İyi bir Üniversite, iyi bir okul için devamlı sınavların yapıldığı, her şeyin puana göre belirlendiği, bazen onun bile yetmeyip öğrencilerin hayal kırıklığı yaşayabildiği bir mücadele bu.
Uykusuz geçen geceler, ciltler dolusu soru bankası ve konu anlatım kitapları, binlerce Deneme Sınav sorusu. Hepsi iyi bir gelecek ve hayaller için
İşte gerçek mücadele, gerçek ‘’Survivor’  bu..
Bu çabayı gösteren tüm öğrencilerimizi, onları yetiştiren öğretmenlerimizi ve onlara destek olan Velilerimizi tebrik ediyor ve kutluyorum.
Çalışanlar, uğraşanlar mutlaka bunun karşılığını alacaklardır. Lise tercihi yapan öğrencilerimiz hiçbir şekilde hayal kırıklığı ve moral bozukluğu içine girmesin, gönüllerini hoş tutsunlar.
Hiç kimse onları istemedikleri bir okula göndermeyecek, Sayın Milli Eğitim Bakanımızın bu konuda sözü var.
Gelecekteki hedefleri olan Üniversite ve Bölümler için hepsinin önü açık.
Hangi liseyi bitirirlerse bitirsinler, Alan ve Katsayı engeli olmadığı için istedikleri bölümleri kazanabilirler.
Unutmasınlar,  22 Ağustos onlar için yolun sonu değil,  henüz başlangıcı…
                 

 

 

Emoji ile tepki ver!

Bu Yazıyı Paylaş :

    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)