adscode

BU MAÇ KAÇMAZ!

Değerli tiyatrocu Alper Türedi ve eşi Pınar Türedi önderliğinde başlatılan, bugün yalnızca sosyal medya hesabında 456 binden fazla üyesi bulunan Bir Dileğim Var grubu bir ilke imza atıyor.

damlaaktan@gmail.com
İlk defa televizyon dünyasının ünlü isimleri futbol dünyasının efsane isimleriyle karşı karşıya geliyor!

8 Ekim 2016 Cumartesi günü Maltepe Stadyumu ilk kez bu kadar ünlü ismi birarada görecek. Barış Arduç, Kerem Alışık, Eser Yenenler, Aras Bulut İynemli, Behzat Uygur, Burak Kut, Furkan Palalı, Emre Kızılırmak, Cansel Elçin, İlker Ayrık, Sarp Akkaya, Sarp Apak, Timur Acar, Tolga Çevik, Zafer Alagöz ve çok daha fazlası futbolun efsane isimlerine karşı Maltepe Stadyumu'nda maça çıkacak!

Saat 15:00'de başlayacak olan bu güzel maça izleyici olarak katılımak ise tamamen ücretsiz. Kapıya geldiğiniz zaman sizi içeriye doğrudan alacaklar... 10.000 kişilik bir stadyum ve bu güzel maç yalnızca farkındalık yaratabilmek için organize edilmiş ve devre arasına Rober Hatemo şarkılarıyla konuk olacakmış. Maçta yer alan futbol dünyasının efsane isimleri arasında kimler yok ki? Saffet Akbaş, Ümit Davala, Yasin Sülün, Mustafa Kocabey, Erkan Engin, Oktay Derelioğlu, Evren Turhan, Hasan Özdemir, Kemalettin Şentürk, Mehmet Özdilek, Metin Uzun, Ümit Karan oyunculardan yalnızca bazıları... Hakemi ise Mete Kalkavan!"
 

Bir Dileğim Var, 27 mayıs 2014 tarihinde kurulan ve lösemili çocukların dileklerini gerçekleştirmeyi amaç edinen, bunun bir parçası olmak isteyen tüm güzel insanları biraraya getiren bir grup. 24 ay içinde Türkiye çapındaki onkoloji servislerinde yatan lösemi ve kanser hastası pek çok meleğin dileklerini gerçekleştirdi.  Onlar, tedavi gören çocuklarımıza “Melekler”, dilekleri gerçekleştiren üyelere de “Gönüllüler” diyorlar. Alper Türedi, çocukların yüzünü güldürmenin, dileklerini gerçekleştirmenin o kadar da zor olmadığını göstermek istemiş insanlara... Bu dilekleri de hiçbir şekilde nakit para toplamadan tamamen gönüllülerin gönderdikleri hediyelerle hayata geçirmiş. Bugüne dek 19 şehir, 23 hastane ile 599 çocuğun hayatına dokunmuşlar. Hayalleri, çok daha fazlasını yapabilmek... Çok daha fazla insanla, çok daha fazla çocuk için gülücük yaratabilmek... (www.birdilegimvar.biz.tr/)

Gerçekleştirilen dilekler arasında bazen bir barbie bebek, bazen bir bilgisayar, bazen bir futbol forması var. Ama her biri çocukların yüzünde kocaman gülümsemelere yol açıyor. Bugüne dek çeşitli üniversitelerin hastanelerine, devlet hastanelerine, okullara ziyaretler düzenleyen ve kendileriyle tanışıp sohbet etme şansı bulduğum çift, bundan sonrasında da büyüyerek çoğalmayı ve hayata tutunmaya çalışan bir çocuk kalbinin ucundan tutup onu yaşama bağlamayı diliyor.

Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde, bazen yapabileceğimiz en kolay şey biraraya gelebilmek. Zamanınızın iki saatini ayıracağınız bu etkinlikte o stadyumu doldurmak, Türk halkının görevidir. Bunca değerli isim tamamen gönüllü olarak çocuklar için biraraya geliyor. Alper Türedi grubun sosyal medya hesabına yüklediği videoda da hepimize sesleniyor: “Biz elimizden geleni yaptık, şimdi sıra Bir Dileğim Var üyelerinde... Sizlerde...” Haydi 8 Ekim’de Maltepe Stadyumu’nda buluşalım! Bu maç kaçmaz!

Alper Türedi’nin Facebook sayfasında yayınladığı video için: https://www.youtube.com/watch?v=RJULdYi3Zgo

NOT: Benim de “bir dileğim var” sizlerden... Bu yazıyı okuyan herkesten! Lütfen bu yazıyı paylaşın ki, nice güzel çocuğun dileği gerçek olsun.

Bir Dileğim Var Facebook hesabından detayları takip edebilirsiniz: https://www.facebook.com/groups/birdilegimvar/


Emoji ile tepki ver!

Bu Yazıyı Paylaş :

    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)
Yazarın Diğer Yazıları
Güle güle Mario Levi…
Milyonluk haber: 9.05