adscode
adscode

ÇOCUK KALPLİ, AMAZON RUHLU TÜM KADINLARA!

"Yeryüzünde gördüğümüz her şey, kadının eseridir." Mustafa Kemal Atatürk

damlaaktan@gmail.com

“Kadın, öyle bir konudur ki onu ne kadar incelersen incele, her zaman yepyenidir.”
Lev Tolstoy

"Kadın; bilmeyene 'nefs', bilene 'nefes'tir." 
Şems-i Tebrizi

--- 

Bir dünya lideri, bir edebiyatçı ve bir alim... Her üçünün de kadına dair cümleleri der ki aslında, kadının yaratıcı gücünün farkına varın ve bunu takdir edin.

Siyasetten tasavvufa, dünyayı dünya yapan her kesimden insanın ortak buluştuğu noktadır kadının gücü, yüceliği ve büyüsü...

Tarlada çalışanından, yönetici olanına, yazarından sanatçısına, akademisyeninden öğretmenine tüm kadınlar güçlüdür aslında.

Ezilmek yerine takdir görmeyi, dışlanmak yerine içerilmeyi, zayıf düşürülmek yerine güçlendirilmeyi hak eden çok değerli varlıklardır.

TÜİK tarafından açıklanan rakamlara göre, Türkiye'de kadın nüfusu 38 milyon 711 bin, erkek nüfusu ise 38 milyon 984 bin bugün, yarı yarıya, birbirine denk.  Bu kadınların %35inden fazlası şiddet görüyor. İçinde büyük bir potansiyel taşıyan bu kadınların maruz kaldığı bu haksız davranışın temelinde ise kadın ve erkeğe yüklenen roller ve beklentiler, erkeğin güçlü, kadının zayıf olduğu inancı, erkeğin kadın üzerinde söz hakkı olduğu inancı, kadının ekonomik olarak erkeğe bağımlı hale getirilmesi, mülkiyet hakları, boşanması sonrası ekonomik haklar vb konularda yasal ayrımcılık, çalışma hayatına katılımda yaşanan güçlükler, kadınlara eğitimde eşit fırsat tanınmaması gibi nedenler var. Tüm bunların arasında en önemli neden ise eğitimsizlik.

Oysa kadınlar, anne olabilen, eş olabilen, çocuk olabilen, abla olabilen, iş kadını olabilen ve bunların hepsini aynı anda yapabilecek gücü damarlarında barındırabilenlerdir. 

Yeryüzü enerjiden oluşuyorsa eğer, bir kadının içindeki dişi enerjidir dengeleyen yaşamı. Acıyı şevkatle sarar kadınların kalp gücü, ve en büyük zorlukların üstesinden gelir bir kadın cesareti... 
Bir kadın, Tanrı’nın tam ve bütün enerjisinin yarısıdır aslında. Olduğu şekliyle tamdır, güçlüdür.
Bir kızınız varsa, ondan çok güçlü bir kadın yaratmayı seçin! Kendi ayakları üzerinde duran, hayallerine sımsıkı sarılan, çalışan, üretebileceğine inanan, kendi taşıdığı potansiyelin farkında olan, kendine güvenen bir kadın yaratın kızınızdan. Bir erkeğin arkasında değil, kendi gibi dimdik yanında durabilen, onunla birlikte büyüyebilen, ilerleyebilen bir kadın kazandırın topluma. Yeryüzünde kendi vicdanından başka hiçkimseden korkmayan bir kadın kazandırın. Nefsiniz değil, nefesiniz olacak kadınlar yaratın! Bir dünya lideri, bir edebiyatçı, bir alim olabilecek; dünya liderlerinin, edebiyatçıların, alimlerin üzerine cümleler kuracağı kadınlar yaratın.

Çünkü her kız çocuğu, içinde bu kadar büyük ve gerçek bir potansiyel taşır.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun.

Kalbinde kırılgan bir kız çocuğu taşıyan ama amazon ruhlu, yeryüzünde emeğiyle mucizeler yaratan tüm güçlü kadınlara selam olsun! Hepinize sonsuz saygı duyuyorum.

Emoji ile tepki ver!

Bu Yazıyı Paylaş :

    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)
Yazarın Diğer Yazıları
Güle güle Mario Levi…
Milyonluk haber: 9.05