adscode

“Abbas Güçlü İle Büyük Oyun” da üçüncü haftanın finalisti seçildi!

Abbas Güçlü’ nün hazırlayıp sunduğu yarışma programı “Abbas Güçlü İle Büyük Oyun” 20 Mart Çarşamba günü Kanal D’de izleyicisi ile buluştu.

“Abbas Güçlü İle Büyük Oyun” da üçüncü haftanın finalisti seçildi!
Oyun

Birbirinden farklı ve yaratıcı oyunların yarıştığı programda öğrencilerden yazılımcılara kadar farklı sektörlerden oyun geliştiricileri yarıştı. Netmarble EMEA yönetim Kurulu Başkanı Barış Özistek, MEF Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Erhan Erkurt, Doğa Koleji Bilişim ve Eğitim Teknolojileri direktörü Hakan İnanır ve Bahçeşehir üniversitesi Bilgisayar Teknoloji Bölüm Başkanı Dr. Yavuz Samur’un jüri üyeliği yaptığı yarışmada, adaylar oyunlarını sergilemek için kıyasıya mücadele etti.

Program kulisinde Cantuğ Unlost Özsoy, Oyun tasarımcısı Tuna Pamir ve Berk Rip Tepe de yer aldı.

 

Ön elemeler sonucunda yarı finale kalan yarışmacı adayları  Doğan Tosun - “Watch and Walk”, Abdullah - Buse Özer - “Tough Jumping 2”, Emir Anar - Muhammed Ali Yaşar - Abdülkerim Doğu -  “Helix Way”, Kaan Karavar -  Tolunay Karavar - Kerim Hakan Sırrı - “Orbit” oyunu ile jüri üyelerinin soruları karşısında ilginç cevaplarıyla izleyicilere ve jüriye güzel vakit geçirtti.

 

“Oyun oynamaları için teşvik ediyoruz”

Doğa Koleji Bilişim ve Eğitim Teknolojileri direktörü Hakan İnanır programın ilerleyen dakikalarında gençlerin teknolojiye bakış açılarını açıklarken;

“ 2000’li yıllarda doğduğumuz için bizler dijital göçebeleriz, yeni çıkan teknolojilere alışmakta zorluk çekiyoruz. Zannediyoruz ki çocuklarımızda güçlük çekiyor. Halbuki şuan alfa kuşağını yetiştiriyoruz. Onların doğasında olduğunu düşünüyoruz, o yüzden okullarımızda çocukların oyun oynamasını teşvik ediyor hatta oyun geliştirme uygulamalarını öğretiyoruz” diye vurguladı.

 

Netmarble EMEA Yönetim Kurulu Başkanı Barış Özistek ve Prof.Dr. Yavuz Samur’un VR oyunu ile stüdyoda sanal gerçekliğin içinde oyun oynayarak eğlenceli dakikaların yaşanmasına sebep oldu.

 

“Küçük Oyun Geliştiricilerine jüriden tam puan”

Programda BİLFEN Okullarından küçük oyun geliştiricilerde oyunlarını sergiledi. İlk Öğretim 7. Sınıf Öğrencileri Ömer Hasanov, Deniz Hönigs ve Mustafa Semih Arslanhan “Manter”  oyununu sergilerken kendi yaptıkları özel tasarım konsoldan ve oyunlarından 10 yıldız alarak ile jüriden büyük alkış topladılar.

 

Haftanın finalisti “Watch and Walk”

Oyun geliştiricilerinin ilginç ve bir o kadarda güzel oyunları karşısında seçim yapmakta zorlanan jüri diğer oyunlarında çok yaratıcı ve iyi olduğunu vurgularken Doğan Tosun’un “Watch and Walk” oyununu haftanın birincisi seçti.

 

“Abbas Güçlü ile Büyük Oyun”da büyük ödül tam 250 bin TL!

Birinciye,

-              Netmarble ve Startershub tarafından yatırım desteği karşılığında tam 250 bin TL ödül ve yayıncı desteği.

-              Dünyanın dört bir tarafından gelen oyun geliştiricilerinin bir arada olduğu Unity Europe Kopenhag etkinliğine davet.

-              Just English’in New Jersey şubesinde 3 aylık dil eğitimi.

İkinci ve üçüncüye

-              Netmarble tarafından yayıncı desteği.

-              Just English’in New Jersey şubesinde 3 ay dil eğitimi olanağı.

 

Abbas Güçlü İle Büyük Oyun’ da, oyun geliştiricilerini büyük ödülün yanı sıra yurt içi ve yurt dışında fırsatlar da bekleyecek. İTÜ ARI Teknokent, Hacettepe ve ODTÜ Teknokent’te ücretsiz ofis imkanı olacak.

 

Yarışmaya “yeni bir oyunum var, en iyi benim oyunum, Türkiye’yi mobil oyunlarında farklı bir noktaya taşırım” diyen herkes başvurabilecek.  Başvurular www.kanald.com.tr adresi üzerinden devam ediyor. 


Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)