adscode
adscode
adscode testttt
adscode oguzzz

Akademik kadro ilanına isim yazıldı

İstanbul Okan Üniversitesi'nin ilanında aranan şartlar kısmına direkt olarak alınacak kişinin ismi yazıldı.

Akademik kadro ilanına isim yazıldı
Üniversite
Güncelleme : 13-Jan-24 11:33

Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nde “adrese teslim atama” yapılmaması maddesine rağmen kişiye özel ilanlar açılmaya devam ediyor.

İstanbul Okan Üniversitesi’nin yayımladığı akademik ilanda, İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi, Turizm ve Otel İşletme bölümüne profesör alınacağını açıklandı. İlanda, "Otelcilik Sektörü, Destinasyon Yönetimi ve Turizm Psikolojisi alanlarında çalışmalar yapmak" şartları aranırken, bir de kişi ismi yazıldı. Şartlara yazılan özel isim ise “Asım Saldanlı” olarak belirtildi.

İlan 12 Ocak'ta Resmi Gazete'de iptal ilanıyla iptal edildi.

İlanda adı geçen Prof. Dr. Asım Saldanlı, “Bilgim dışında bir olay. Suç duyurusunda bulunacağım” dedi.

Cumhuriyet'ten Cengiz Karagöz'in haberine göre Saldanlı, söz konusu ilanın bilgisi dışında oluşturulduğunu ifade ederek suç duyurusunda bulunacağını aktardı.

Saldanlı, “İstanbul Okan Üniversitesi’nden bir akademisyen beni telefonla arayarak işletme ve yönetim bilimleri fakültesi dekan arayışı içinde olduklarını ve benim bu görev için uygun olduğumu söyledi. Ancak iki gün sonra beni telefonla tekrar arayarak dekan olarak kendisinin atandığını aktardı. Üst yönetim ile hiçbir görüşme yapılmadan konu kapandı” diye konuştu.

‘TORPİL BEKLEMEDİM’

Üniversite yönetimiyle görüşmelerinin yalnızca bu kadar olduğunu ifade eden Saldanlı, “İlanı ben de basındaki haberlerden gördüm. Bolu İzzet Baysal Üniversitesi’nde kıdemli profesör olarak görevimi sürdürüyorum. Tüm akademik hayatım boyunca ne kimseden bir torpil bekledim ne de hak etmediğim bir pozisyona gelmek için uğraş verdim” ifadelerini kullandı.


Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :


Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)