adscode

Anadolu Üniversitesi Ders Kitaplarını Gözden Geçirecek

Hezeyan ve iftiralarla dolu ders kitabı geri çekiliyor... Anadolu Üniversitesi, diğer ders kitaplarını da gözden geçirecek.

Anadolu Üniversitesi Ders Kitaplarını Gözden Geçirecek
Eğitim
Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi'nde yüz binlerce öğrenciye okutulan "Türkiye Cumhuriyeti Siyasi Tarihi" adlı ders kitabında yer alan skandal hataları gün yüzüne çıkaran "Bitmeyen Kin "manşetinin ardından çok olumlu gelişimeler yaşandı. Haberin ardından Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yapılan açıklamada, ders kitabındaki fahiş hataların giderileceği belirtildi. Ayrıca bu vesileyle diğer bütün ders kitaplarının da yeniden gözden geçirileceği rektörlükce belirtildi.

Yanlı ve Tarafgir Değerlendirmeler Gerçekmiş Gibi Aktarılıyor

Kitapta 54. Erbakan Hükümeti'nin kurulmasından 3 yıl önce meydana gelen rahmetli Org. Eşref Bitlis suikastı, Refah-Yol koalisyonu döneminde işlenmiş gibi lanse edilirken, 28 Şubat 1997'de gerçekleşen Milli Güvenlik Kurulu'nda Refah Partisi'ne irticai faaliyetleri ikrar ve itiraf ettiği yalanı isnat ediliyor. Kitapta İmam-Hatiplilere ilişkin de art niyetli değerlendirmeler yapılırken, Refah-Yol milletvekilleri marjinallikle, tahrik edici beyanda bulunmakla itham ediliyor. Kitapta, müellifin kendi sübjektif hezeyanları, yanlı ve tarafgir değerlendirmeleri gerçekmiş gibi aktarılıyor.

Skandal İfadelerin Düzeltilmesi İçin Gerekli Çalışmalar Yapılacak


Haberin ardından Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü tarafından gazetemize gönderilen açıklamada, "Anadolu Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Sistemi için kullanılan öğrenme materyalleri ile ilgili kurulan 'Kalite Kurulları' aracılığıyla kısa süre önce başlattığımız incelemeler devam etmekte olup; bu materyallerin başında gelen kitaplarımız da yeniden gözden geçirilmektedir. Devam etmekte olan bu çalışmaların en kısa sürede neticelendirilmesi düşünülmekte; bu incelemeler esnasında, bazı kitaplarımızda yer alan, basına yansıyan ve bilimsel niteliklerden uzak kimi ifadelerin düzeltilmesi için gerekli çalışmalar devam etmektedir. Saygıyla duyurulur" ifadeleri yer aldı.

Milliyet

Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)