adscode
adscode
adscode testttt
adscode oguzzz

CHP'den 24 saatlik basın toplantısı

CHP, eğitim politikalarına dikkat çekmek için 24 saat sürecek bir basın açıklaması düzenleyecek. Toplantıya CHP Genel Başkanı Özgür Özel de katılacak.

CHP'den 24 saatlik basın toplantısı
Türkiye'den Haberler

CHP Genel Başkan Yardımcısı Suat Özçağdaş, eğitimdeki sorunlara dikkat çekmek amacıyla gelecek hafta 24 saat sürecek bir basın açıklaması yapacaklarını duyurdu. Özçağdaş, CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır ve bazı CHP'li milletvekilleriyle Meclis'te gazetecilerle bir araya gelerek detayları paylaştı.

Özçağdaş, Türkiye'de milli eğitimle ilgili gündemin sürekli canlı olduğunu ancak bu alanda ülke yararına somut adımlar atılmadığını vurguladı. Bu çerçevede kamuoyuna alternatif çözümler sunmak amacıyla bir etkinlik düzenleyeceklerini belirten Özçağdaş, "Bu etkinlik ilk defa yapılacak. 24 saatlik bir basın açıklaması gerçekleştireceğiz. Bir eğitim maratonu olacak. Türkiye'nin yaşadığı tüm sorunlarda eğitimle ilgili çözülemeyen meselelerin bir yansıması var. Eğitim, Türkiye'nin en başat alanlarından bir tanesi. Buna dikkat çekmek, yeni ve farklı bir çalışma yapmak, uzmanların görüşlerini dile getirmelerini sağlamak istedik" dedi.

TARİHİ HENÜZ NETLEŞMEDİ

Özçağdaş, 22 konu başlığının ele alınacağı basın açıklamasının, gelecek hafta perşembe veya cuma günü saat 10.00'da başlayacağını ve açık alanda yapılacağını bildirdi. Bu etkinliğe CHP Genel Başkanı Özgür Özel, CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke, genel başkan yardımcıları, partililer ve eğitimcilerin katılacağını ifade etti. Etkinlik sonrasında ise 21 ilde eğitim buluşmaları gerçekleştirmeyi planladıklarını belirtti.


Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :


Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)