adscode

Çocuklar için eğlenceli ve öğretici eğitim atölyeleri başlıyor!

Rezan Has Müzesi’nin büyük ilgi gören çocuk eğitim atölyeleri yeniden başlıyor. 5-7 yaş çocuklara yönelik düzenlenecek eğitim atölyeleri yarıyıl tatilinde müzede gerçekleştirilecek.

Çocuklar için eğlenceli ve öğretici eğitim atölyeleri başlıyor!
Etkinlikler

İlki 24 Ocak’ta başlayacak olan atölyelerde çocuklar öncelikle müze gezisi ile eserleri gözlemleyerek yorumlayacaklar. Müze gezisinden sonra başlayacak “Kilden Desene Tablet” ve “Minik Kemer Ustaları” atölyelerinde çocukların yaratıcılık, hayal gücü ve el becerileri gelişirken aynı zamanda kültür varlıklarını tanıyan ve koruma bilincine sahip, geçmişi öğrenerek bugünü ve geleceği ilişkilendiren birer birey olmaları hedefleniyor.

Birbirinden eğlenceli ve öğretici atölyeler hakkında ilgili detaylı bilgi için: https://www.rhm.org.tr/guncel-egitim-atolyeleri/

KİLDEN DESENE TABLET

5-7 Yaş (24 Ocak Çarşamba 14.00, 3 Şubat Cumartesi 11.00)

Kilden Desene Tablet Atölyesi’nde çocuklarımız müzedeki çivi yazılı kil tabletleri gözlemleyerek Tunç Çağı’na yolculuk edecek, yazının ve alfabenin gelişimini öğrenerek antik uygarlıklar hakkında bilgi edinecekler. Kilden değişik boy ve ebatta tabletler yaparak kendi desenlerini üzerine çizecekler. Kilden Desene Tablet Atölyesi ile çocuklar yaratıcılık ve el becerilerini geliştirirken kültür varlıklarını tanıyarak, arkeoloji ve müzecilik hakkında bilgi edinecekler.

(*) Malzemeler Rezan Has Müzesi tarafından sağlanacaktır.

(**) Atölyelerin kontenjanları 10 kişiyle sınırlıdır. Eğitim ücreti bir atölye için 200 TL’dir.

MİNİK KEMER USTALARI

5-7 Yaş (27 Ocak Cumartesi 12.00, 30 Ocak Salı 13.00)

Minik Kemer Ustaları atölyesinde çocuklarımız; Urartu Kemerleri konusunda dünyadaki en kapsamlı koleksiyonlardan birine sahip olan müzemizdeki Urartu eserlerini gözlemleyerek Demir Çağı’na yolculuk edecekler. Urartu Kemerleri üzerindeki desenleri inceleyerek Urartu Dönemi ve tarihi hakkında bilgi edinecekler. Mukavvadan kemerler yaparak kendi seçtiği desenlerle kemerleri süsleyecekler. Minik Kemer Ustaları Atölyesi ile çocuklar hayal gücü ve el becerilerini geliştirirken kültür varlıklarını tanıyarak, arkeoloji ve müzecilik hakkında bilgi edinecekler.

(*) Malzemeler Rezan Has Müzesi tarafından sağlanacaktır.

(**) Atölyelerin kontenjanları 10 kişiyle sınırlıdır. Eğitim ücreti bir atölye için 200 TL’dir.


Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :


Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)