adscode
adscode

Eğitimde Google Uygulamaları

Geleceğin Sınıflarına Konuk Olun

Eğitimde Google Uygulamaları
Eğitim
Teknoloji eğitim programlarına destek verecek şekilde yapılandırıldığında öğrencilerin 21. yüzyıla uygun beceriler kazanmasını sağlamakta ve onları desteklemektedir. Hisar Okulları olarak, eğitimde teknoloji kullanımı konusunda önemli bir adım atıyoruz. The EdTech Team ile işbirliğiyle dünyada değişik ülkelerde düzenlenen Google Zirvesi’ne (Google for Education Summit) evsahipliği yapıyoruz. Eğitim dünyası için yeni fırsatlar ve deneyimler  sunacak bu etkinlik, Türkiye’de ilk kez düzenlenecek ve 15-16 Kasım 2014 tarihleri arasında kampüsümüzde gerçekleşecek.
 
Google Classroom, Google Apps, Google Glass, App Inventor, Google and iPad, YouTube for Schools gibi uygulamaların tanıtımlarının yanısıra Türkiye’den farklı okullarının bu konudaki deneyimlerinin de paylaşılacağı bu dinamik etkinlikte katılımcılar eğitim alanındaki son teknolojik uygulamaları yakından inceleme fırsatı bulacaklar.
 
Her biri alanında uzman ve Google tarafından sertifikalandırılmış eğitimcilerin ve konuşmacıların katılımı ile interaktif bir şekilde düzenlenecek ve iki gün sürecek olan zirvede katılımcılar K-12 düzeyinde öğrenmeyi destekleyen Google Uygulamaları’nın kullanımı hakkında detaylı bilgiye sahip olacaklar, ayrıca dünyadan örnek çalışmalar hakkında daha fazla bilgi alabilecekler. Eğitimciler, okul yöneticileri ve bilgi teknolojileri ekiplerinin katılımı öngörülerek çok yönlü olarak kurgulanmış olan program katılımcılar için etkin bir networking ortamı da sunuyor.    
 
Alanlarında uzman ve Google tarafından sertifikalandırılmış dünyaca ünlü konuşmacılar arasında uluslararası okullara iPad entegrasyonu konusunda danışmanlık veren Holly Clark, video ve televizyon yapımcılığından eğitim sektörüne geçen ve öğrencileri ile gerçek hayatın içinden video projeler yaratan Jim Sill, eğitimde teknoloji kullanımı konusunda çok yönlü uzmanlıkları bulunan Ken Shelton ve okulların bulut teknolojisini kullanarak server’sız hayata geçmesini sağlayan Mark Allen gibi isimler bulunuyor. Kapanışta yer alacak Jenny Maguire ise Beyaz Saray tarafından Değişim Şampiyonu (Champion for Change) seçilen bir isim. Ana konuşmalarda simultane çeviri olanağının sunulacağı zirveye katılım ve detaylı bilgi için http://tc.gafesummit.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.
 

Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)