adscode
adscode

'Ek ders ücretleri artırılsın'

AES Genel Başkanı Mehmet Alper Öğretici: "2014 Ocak verilerinin esas alındığı tabloda günümüz koşullarında 1 saatlik ek ders ücreti sadece 2 litre yakıtı karşılamaktadır."

'Ek ders ücretleri artırılsın'
Öğretmen
Güncelleme : 28-Feb-24 17:53
Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper Öğretici şunları söyledi: "Yıllardan itibaren alınan enflasyon altındaki artışlar nedeniyle alım gücü her geçen gün düşmüştür. Yoksulluk sınırının altında görev yapan öğretmenlerin bir saatlik ek ders ücretleri günün ekonomik koşullarında çok aşağıda kalmıştır. Yol yardımı ve servis ücretlerinden yararlanmayan öğretmenlerin en büyük giderlerinden biri de yakıt masrafıdır.
Yer değiştirmelerin çok büyük sorun olduğu, öğretmenlerin büyük bir kısmının uzak yollardan gidiş geliş yapmak zorunda olduğu şu dönemde bu tablo gereken her şeyi söylemektedir. 2014 Ocak verilerinin esas alındığı tabloda günümüz koşullarında 1 saatlik ek ders ücreti sadece 2 litre yakıtı karşılamaktadır. Ek ders ücret ödeme katsayılarının; gündüz öğretimi için 140’tan 280’e, gece öğretimi için 150’den 300’e artırılmasını talep ediyoruz."

Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :


Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)