adscode
adscode
adscode testttt
adscode oguzzz

Evde Eğitime Aile Sevinci

Adıyaman'da aniden ortaya çıkan sağlık sorunu nedeniyle okula ara vermek zorunda kalan ortaokul öğrencisinin üzüntüsü, evde eğitim sayesinde mutluluğa dönüştü.

Evde Eğitime Aile Sevinci
Eğitim
İbrahim-Bedriye Yücetaş çiftinin üç çocuğundan en büyüğü olan Girne Ortaokulu 7'nci sınıf öğrencisi İlknur Yücetaş, yeni eğitim döneminin başında aniden rahatsızlandı.
Hastaneye kaldırılan Yücetaş'a "kas gevşemesi" teşhisi konuldu. Kısmi felç geçiren küçük kız, hastalığından dolayı okuluna ara vermek zorunda kaldı. Arkadaşlarından ve derslerinden ayrı kalan kızlarının durumuna üzülen aile, okul yönetimine başvurarak yardım istedi.
Okul idaresinin girişiminden olumlu sonuç alınmasının ardından Kahta Kaymakamı Metin Esen'in talimatıyla küçük kızın evde eğitim alması kararlaştırıldı. Yarım kalan eğitimine eve gelen 3 öğretmen sayesinde devam eden küçük kız, aldığı müjdeli haberle büyük bir sevinç yaşadı. Kısa süreli ayrılığın ardından öğretmenlerine kavuşan Yücetaş, kendilerine güvenen ailesi ve yetkilileri mahcup etmemeye çalışıyor.
Kaymakam Esen, öğrencinin eğitimden geri kalmaması için gayret gösterdiklerini belirtti. Eğitimde kaybedilecek hiçbir öğrencinin olmadığını anlatan Esen, şöyle konuştu:
"Devletin bütün olanaklarını seferber ederek çocuklarımızın rahat ortamlarda eğitim görmelerini sağlamak zorundayız. İlknur kızımız ve bütün öğrencilerimiz için bütün imkanlarımızı seferber etmeye hazırız."
Okul müdürü Osman Gündoğan ise hastalığından dolayı örgün eğitime katılamayan Yücetaş'ı hayallerine kavuşturdukları için mutlu olduklarını belirtti.
Yücetaş'ın başarılı bir öğrenci olduğunu anlatan Gündoğan, öğrencisinin azminin kendilerine de ayrı bir motivasyon kaynağı olduğunu anlattı.
Anne Yücetaş da kızının durumuna çok üzüldüğünü dile getirerek, şöyle dedi:
"Rahatsızlığından dolayı okula gidemedi. Fakat öğretmenlerin evimize gelip kızımıza ders vermeleri ve eğitimine devam etme olanağının sağlanması bizleri mutlu etti."
İlknur Yücetaş evde gördüğü eğitim sayesinde hayallerine kavuştuğunu söyledi. Kendisine bu imkanı sağlayanlara teşekkür eden Yücetaş, şunları dile getirdi:
"Okula gidemiyorum fakat evde öğretmenlerimin bana ders veriyor. Rahatsızlığım ortaya çıktığında herşeyin bittiğini düşünmüştüm. Öğretmenlerim eve gelerek bana ders veriyor. İnşallah başta ailem olmak üzere bana güvenenleri utandırmayacağım."
Derslerine çok çalıştığını, test çözerek çok kitap okuduğunu anlatan Yücetaş, ileride öğretmen olmak istediğini sözlerine ekledi.

AA

Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)