adscode
adscode

Hediye yarışına girdiler

Öğretmenler Günü için hediye yarışına girildi. Bazı okullarda öğrenci başına 50 TL ile 200 TL arası para toplanarak 5.000 TL’ye kadar çıkan bütçelerle yüzük, saat, çanta, yakut taşlı kolye, airfryer fritöz gibi pahalı hediyeler alınması planlanıyor.

Hediye yarışına girdiler
Eğitim
Güncelleme : 23-Nov-22 15:45

Öğretmenler Günü yaklaşırken birçok okulda öğrencileri ve velileri hediye telaşı sardı. Milliyet'ten Ozan Ömer Kadüker'in haberine göre bazı okullarda öğrenciler, çiçek, çikolata, kalem gibi basit hediyeler alırken bazılarında ise veliler tarafından öğrenci başına 50 TL ile 200 TL arası para toplanarak 5.000 TL’ye kadar çıkan bütçelerle yüzük, saat, çanta, yakut taşlı kolye, airfryer fritöz gibi pahalı hediyeler alınması planlanıyor. Konu sosyal medyada da gündem oldu. Kimi veli hediye alınmasından memnun olduğunu dile getirirken kimi ise pahalı hediyeler alınmasına tepki gösterdi.

Rekabet oluşturuyor

Hediyeler için para toplanması, özellikle dezavantajlı bölgelerde okuyan çocuklar üzerinde ciddi bir baskı oluşturmakta. Hatta hediye için para vermezse öğretmeninin kendisini sevmeyeceğini, dışlanacağını düşünen çocuklar dahi var. Bu durumun öğrenciler arasında rekabet yaratacağına dikkat çeken Klinik Psikolog Gözde Avşar, “En büyük görev öğretmene düşüyor. Hediyenin maddi değerinden çok manevi değerine vurgu yapılması, öğrencilerin bu rekabeti hissetmesinin önüne geçebilir. Para toplanacaksa da olabildiğince gizlilik içerisinde yürütülmeli ve hediye tüm sınıf adına öğretmene takdim edilmelidir” dedi.

Öğrenci Veli Derneği Başkanı Ömer Yılmaz ise hediyenin manevi yönünün önemli olduğunu kaydederek “Öğrencilerin duygularını en güzel şekilde dile getirecek şiir, resim, şarkı ve benzeri çalışmalar yaparak kendilerini ifade etmeleri daha kıymetli olacaktır” diye konuştu.

 


Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :


Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)