adscode
adscode

İlk öğrencileriyle 42 yıl sonra buluştu

Erzurum'un Şenkaya ilçesine bağlı Evbakan Mahallesi'nde 1976 yılında 18 yaşındayken öğretmenliğe başlayan Züleyha Dilmaç, "ilk göz ağrılarım" dediği öğrencileriyle Bursa'da buluştu

İlk öğrencileriyle 42 yıl sonra buluştu
Eğitim
Erzurum'un Şenkaya ilçesinin Evbakan Mahallesi'nde 1976 yılında 18 yaşındayken öğretmenliğe başlayan Züleyha Dilmaç'ın, "ilk göz ağrılarım" dediği öğrencileriyle 42 yıl sonra bir araya gelmesi duygusal anlara sahne oldu.

Sosyal medya aracılığıyla organize edilerek Bursa'nın Yıldırım ilçesinde bulunan Evbakan Köyü Kültür ve Yardımlaşma Derneği'nde gerçekleşen etkinlikte, öğretmen ve öğrencileri, 42 yıl önce çekilen bir fotoğraftaki pozu verdi.

Eski günlerin yad edildiği etkinlikte Evbakan Köyü Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Yüksel Uçak, öğretmen Dilmaç'a hizmetlerinden dolayı plaket takdim etti.

"Onlar benim ilk göz ağrılarım"

Dilmaç, öğretmen lisesi mezunu olduktan sonra mesleğe ilk adımı 18 yaşındayken o dönem köy olan Evbakan'da attığını anımsattı.

Dilmaç, Ankara'da yaşadığını ve daveti alır almaz Bursa'ya geldiğini aktararak, şöyle devam etti:

"Türkiye'nin birçok kentinde yaşayan 50 öğrencimi bir arada gördüğüm için çok mutluyum. Onları görünce çok duygulandım, ağladım. 42 yıl önce çektirdiğimiz bir fotoğraf vardı. Ona bakıp tahmin yürüterek öğrencilerimi tanımaya çalıştım. Herkes çok değişmiş, tanıyamadıklarım da oldu. Onlar benim ilk göz ağrılarım. 31 yıl öğretmenlik yaptım, çok mezun verdim ama bu öğrencilerimin yeri başkaydı. Organizasyonda emeği geçenleri kutluyorum. Bu etkinliği geleneksel hale getirirsek çok güzel olur."

"Bize sevgi ve birliktelik tohumunu eken öğretmenimizle bir araya geldik"

Etkinliği koordine edenlerden Nazire Kaya da 42 yıl önce okulda çektirdikleri bir fotoğrafı sosyal medyada gördüğünü söyledi.

Bu fotoğraftan yola çıkarak arkadaşlarına ulaşmaya çalıştığını anlatan Kaya, şunları kaydetti:

"Ben kadınları organize ettim. Birkaç arkadaşımız mazeretinden dolayı katılamadı. İki arkadaşımız ise vefat etti. 50 kişi bir araya geldik. Ayrıca eşi ve çocuklarıyla da gelen var. Allah nasip ederse bundan sonra her yıl bir araya gelmeye çalışacağız. Birlik ve beraberliğin çok konuşulduğu dönemdeyiz. Kalbimiz Afrin'de çarpışan askerlerimizle. Bize sevgi ve birliktelik tohumunu eken öğretmenimizle bir araya geldiğimiz için çok mutluyuz."

AA

Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)