adscode
adscode

Mudanya'ya yeni rektör yardımcısı

Mudanya Üniversitesi'nde, Prof. Dr. Emin Karip, Rektör Yardımcılığı ve Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi Dekanlığı'na atandı.

Mudanya'ya yeni rektör yardımcısı
Üniversite

Twitter hesabından açıklama yapan Prof. Dr. Emin Karip, "Mudanya Üniversitesi öğretim üyesi ve Rektör Yardımcısı olarak göreve başladım. Mütevelli Heyeti Başkanı, üyeleri ve şahıslarında Mudanya Üniv. ailesine birlikte çalışma dilekleri ve iradeleri için teşekkür ederim. Bir üniversite düşünü birlikte büyüteceğiz" dedi.

Mudanya Üniversitesine yeni rektör yardımcısı

Prof. Karip kimdir?

Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Eğitim Yönetimi ve Planlaması mezunu. University of Pittsburgh’da Eğitimde Yönetim ve Politika Çalışmaları alanında 1989 yılında yüksek lisans ve 1994 yılında doktora derecesini aldı. Aynı üniversitede 1993-1995 yıllarında araştırma uzmanı olarak çalıştı. 1995 yılından 2011 yılına kadar Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesinde öğretim üyesi olarak görev yaptı. Prof. Dr. Karip, 2003-2006 yılları arasında Talim ve Terbiye Kurulu Üyesi ve Başkan Yardımcısı, 2011-2016 yılları arasında Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı olarak görev yaptı. Prof. Dr. Karip’in eğitim politikaları, eğitimde fırsat eşitliği, eğitim sistemlerinin etkililiğinin geliştirilmesi alanlarında yayınları ve önemli çalışmaları bulunuyor.


Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :


Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)