adscode
adscode

O müdür görevden alındı

'Başarısız öğretmenlerin tespit edilip haklarında işlem yapılabileceğini' açıklayan Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü Ayhan Teltik, öğretmenler hakkında yapmış olduğu açıklama sonrası görevden alındı.

O müdür görevden alındı
Eğitim

Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü Ayhan Teltik; karnedeki düşük notların sadece öğrencinin değil, velinin ve öğretmenin de sorumluluğu olduğunu, bu anlamda başarısız öğretmenlerin tespit edilip haklarında işlem yapılabileceğini ifade eden bir açıklama yapmıştı ve kamuoyundan tepki almıştı. Ayhan Teltik açıklamasında şu ifadeleri kullanmıştı:

"Karnedeki düşük not sadece öğrencinin değil, öğretmen ve velinin karnesidir. Bir öğretmenden herkes başarısız olamaz mutlaka buradan başarılı öğrenciler çıkması lazım. Öğrencilerin tamamı başarısızsa tamamı bu konuyu anlamıyorsa burada öğretmende de bir eksiklik aramamız lazım. Üniversitede bilirsiniz bir dersten herkes geçerken bir dersten herkes kalıyor. Yani herkes kalıyorsa bunu öğreten kişide de sıkıntı olması lazım, bir eksikliği vardır diye düşünüyorum"

Teltik, yapmış olduğu ve tepki aldığı bu açıklama sonrası Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevinden alındı. Yerine Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahameddin Karaköse atandı.

Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün sitesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"İlimizde İl Millî Eğitim Müdürü olarak göreve atanan Sayın Bahameddin Karaköse daha önceki İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Ayhan Teltik'ten görevi devraldı. Sayın Karaköse'nin göreve başlaması dolayısıyla yapılan devir teslim töreninde Sayın Karaköse ve Teltik'in yanı sıra İl Millî Eğitim Müdürlüğünde görevli idareciler de hazır bulundu. İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Bahameddin Karaköse hizmetlerinden dolayı Sayın Ayhan Teltik'e teşekkür ederek yeni görevinde başarılar diledi. Sayın Ayhan Teltik, hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından idareci ve personelle vedalaşıp kurumdan ayrıldı.


Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :


Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)