adscode
adscode

Öğrenciler tatilde ne yapacak?

İlk ve ortaöğretim kurumlarında 2022-2023 eğitim öğretim yılının ilk dönemi dün tamamlandı. Karne heyecanı yaşayan yaklaşık 19 milyon öğrenci 15 günlük yarı yıl tatilinin ardından 6 Şubat’ta ders başı yapacak… Öğrenciler tatil planlarını anlattı.

Öğrenciler tatilde ne yapacak?
Eğitim

Milli Eğitim Bakanlığı’na (MEB) bağlı, ilk ve ortaöğretim kurumlarındaki yaklaşık 19 milyon öğrenci ve 1,2 milyon öğretmen için dün tatil zili çaldı ve 15 günlük yarı yıl tatili başladı. 12 Eylül’de başlayan 2022-2023 eğitim öğretim yılının ilk döneminin tamamlanmasıyla okullarda karne heyecanı da yaşandı. Karnelerini alan öğrencilerden notları iyi olanlar sevinirken zayıf notu olanlar ise üzüldü. İkinci yarı yıl 6 Şubat’ta başlayacak, 16 Haziran’da da eğitim öğretim yılı sona erecek.

Milliyet'ten Ozan Ömer Kadüker, İstanbul’daki Mimar Sinan Ortaokulu’nda öğrencilerin bu yılki ilk karne heyecanına ortak oldu. Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken ve Eyüpsultan Kaymakamı İhsan Kara’nın da bulunduğu törende dans gösterileri ve şiir dinletileriyle izleyicilere keyifli anlar yaşatan öğrenciler, etkinlik sonrası dağıtılan patlamış mısır ve pamuk şekerlerle bayram coşkusunda bir gün geçirdiler.

Ders çalışacaklar

Karnesini alan öğrenciler, notları ve tatil planlarıyla ilgili şunları söylediler:

Zeynep Kurnaz: İlk dönem çok güzel geçti. Tatilde bol bol kitap okuyup, ders çalışacağım ve dinleneceğim. Uzun zaman arkadaşlarımızı ve öğretmenimizi görmeyeceğimiz için okulu da özleyeceğim.

Esma Sever: İlk dönemde okuma yazmayı öğrendim. Yeni arkadaşlarım, öğretmenim oldu. İlk başladığımda ağlamıştım ama şimdi alıştım. Okulu çok seviyorum. Tatilde ders çalışıp oyun oynayacağım.

Aybüke Şimşiroğlu: Teşekkür Belgesi aldım. O yüzden mutluyum. Bu yıl LGS’ye gireceğim için tatilde de ders çalışacağım. Hedefim iyi bir liseyi kazanmak. Okulu seviyorum ama tatil daha güzel.

 

Sare Uyan: İlk dönem çok güzeldi. Dersler eğlenceli geçti. Tatilde oyun oynayıp, gezeceğim.

‘Gezip, eğleneceğiz’

Lise 9 ve 10. sınıflardaki öğrenciler tatilin tadını çıkarmayı planlarken 12. sınıflar tatilde üniversite sınavlarına hazırlanacaklarını söylediler. 10. sınıf öğrencisi Gökay Bilge “Karnem çok kötü geldi. Ama tatilde ders çalışmayacağım sadece yatıp dinleneceğim” dedi. Teşekkür Belgesi aldığını kaydeden Ebrar Doğan ise “Karne sonucumdan memnunum. Şimdi tatil zamanı. Ders çalışmayı düşünmüyorum. Eğleneceğim sadece” diye konuştu.


Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :


Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)