adscode
adscode

Öğretmenlerin yer değiştirme takvimi için MEB'e başvuru

Anadolu Eğitim Sendikası, öğretmenlerin yer değiştirme takviminin ve kılavuzunun yayınlanması talebiyle MEB'e başvuru yaptı.

Öğretmenlerin yer değiştirme takvimi için MEB'e başvuru
Sendikalar

Anadolu Eğitim Sendikası'nın (AES) konuya ilişkin açıklamasında şu sözlere yer verildi:

Bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü 2021 Yılı Ocak ayı başında iş takvimi yayınlamış, 1 yıl boyunca yapılacak iş ve işlemleri tablo halinde özetlemiştir. Bu iş ve işlemlerin 17. sıra ve Faaliyet Alanı/Adı başlığı altında “Atama ve Yer Değiştirmeler” ve açıklama kısmında “Öğretmenlerin il içi, iller arası isteğe ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme işlemlerinin yürütülmesi” yazmaktadır. Takvim başlangıç olarak 01.05.2021, bitiş olarak 30.08.2021 yazmaktadır. Ancak takvimdeki tarihin üzerinden bir ay geçmesine rağmen takvim veya kılavuz yayınlanmamıştır.  Anadolu Eğitim Sendikası olarak Milli Eğitim Bakanlığına başvurarak öğretmenlerin yer değiştirmesi ile ilgili takvim ve kılavuzların yayınlanmasını talep ettik.

 

Anadolu Eğitim Sendikası Hukuk Sekreterliği

 

 Sayı : 2272-21/6311                                                                                      Tarih:31/05/2021

 Konu: Öğretmen Atama Takvimi

 

T.C.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI

PERSONEL GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

 

 

    İlgi:  a) 17/04/2015 Tarih ve 29329 Sayılı Resmi Gazetede Yayınlanan Milli Eğitim

                  Bakanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği

  1. b) Personel Genel Müdürlüğü Tarafından Yayınlanan MEB 2021 İş Takvimi

 

 

            Bilindiği üzere Bakanlığınız Personel Genel Müdürlüğü 2021 Yılı Ocak ayı başında ilgi b) de geçen iş takvimini yayınlamış, 1 yıl boyunca yapılacak iş ve işlemleri tablo halinde özetlemiştir. Bu iş ve işlemlerin 17. sıra ve Faaliyet Alanı/Adı başlığı altında “Atama ve Yer Değiştirmeler” ve açıklama kısmında “Öğretmenlerin il içi, iller arası isteğe ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme işlemlerinin yürütülmesi” yazmaktadır. Takvim başlangıç olarak 01.05.2021, bitiş olarak 30.08.2021 yazmaktadır. Ancak gelinen süreçte üzerinden yaklaşık 1 ay geçmesine rağmen herhangi bir açıklama yapılmamış, takvim veya kılavuz yayınlanmamıştır.  

             Konuyla ilgi önlem alınarak ivedi olarak takvim ve kılavuzun yayınlanmasını talep etmekteyiz.

 

            Gereğini arz ederiz.


Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)