adscode
adscode
https://dogakoleji.k12.tr/basvurular/lgs

Online Eğitimde İbre Üniversitelere Döndü

TÜİK verilerine göre online eğitim dahil olmak üzere Türkiye’de yaygın eğitime katılım oranı ,8’e yükselirken, örgün eğitime katılım oranı ise %9,4 oldu.

Online Eğitimde İbre Üniversitelere Döndü
Eğitim

Fiziksel sınırları kaldırması ve zaman tasarrufu sağlaması nedeniyle online eğitime yönelen 18-34 yaş grubundaki bireylerin %64’ü resmi bir eğitim kurumunun sunduğu eğitim programlarından faydalanmak istiyor.

Yeni teknolojiler birçok alanı olduğu gibi geleneksel eğitim metotlarını da değiştirmeye başladı. TÜİK verilerini inceleyen Campus Online’ın derlediği bilgilere göre, Türkiye’de 18 yaş ve üstü nüfusun yaygın eğitime katılım oranı %16,8’e, örgün eğitime katılım oranı ise %9,4’e yükseldi. %55’lik bir oranla interneti bilgiye erişimde ana kaynak olarak gören 18-34 yaş grubundaki bireyler online eğitim seçeneklerine yönelmeye başlarken, internet üzerinden eğitim almak isteyenlerin %64’ü resmi bir eğitim kurumunun sunduğu seçeneklerden faydalanmak istiyor. Bu eğilimi takip eden Campus Online, aralarında TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi gibi üniversitelerin de bulunduğu 30'dan fazla kurum ile yaptığı resmi protokol kapsamında üniversitelerin sertifikalı online eğitimlerini tek çatı altında topluyor.

Üniversiteler sertifika programlarını dijitale taşıyor

30’dan fazla üniversitenin sanattan pazarlamaya, bilişimden finansa kadar 200’ü aşkın eğitim ve sertifika programını online olarak sunan CampusOnline.com'da eğitimini tamamlayıp başarılı olanlar, üniversite onaylı sertifika almaya da hak kazanıyor. 2011 yılından bu yana faaliyet gösterdiklerini belirten Campus Online Proje Yöneticisi Erhan Özdemir, “Online eğitimi yaşam boyu öğrenme kapsamında herkesin faydalanabileceği bir online kampüs olarak kurguladık. Bugün Türkiye ve Ortadoğu ülkelerine üniversite kalitesinde online eğitim veren tek platformuz. Fiziki engelleri kaldırarak zaman esnekliği sayesinde CV’lerini geliştirip kariyer basamaklarını hızla çıkmak isteyenler için Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden onaylı yüzlerce eğitimden birini alıp sertifika elde edebilmek mümkün” dedi.

TOBB ETÜ’den Online MBA Sertifika Programı

Zaman esnekliği nedeniyle online eğitim dahil olmak üzere yaygın eğitime en çok katılanların %27,5 ile bir işte çalışanlar olduğu, eğitimlere katılanların %61,9’unun amacının ise “kariyerini destekleyerek işini daha iyi yapmak” olduğu görülüyor.  2016 yılında 165 milyar dolarlık büyüklüğe sahip olan küresel online eğitim pazarının 2022 yılında 250 milyar dolar sınırını aşması beklenirken dünya genelinde en çok tercih edilen yüksek lisans eğitimleri arasında MBA (İşletme Yönetimi) programları yer alıyor. İş dünyasına yakınlığıyla bilinen TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi ile CampusOnline.com da bu trendden hareketle yöneticilik becerisini kısa sürede kazanmak isteyenlere Mini MBA Sertifika Programı sunuyor. Devam mecburiyeti bulunan program sonunda sertifikaya hak kazanabilmek için yapılacak online sınavda başarılı olmak gerekiyor. Katılımcıların başarı ve devam durumu Campus Online sistemi üzerinden üniversite tarafından takip edilebiliyor.


Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)