adscode
adscode
adscode
adscode

Rekortmenin Hayali İzmir Üniversiteli Olmak

Antrenörü Türker Oktay’a göre İzmir Özel Fatih Koleji öğrencisi ve Fenerbahçe Spor Kulübü sporcusu Emre Sakçı, Türkiye’deki yüzme sporuna dair kalıpları yıkacak.

Rekortmenin Hayali İzmir Üniversiteli Olmak
Üniversite

Rekortmen yüzücü Michael Phelps’in Amerikalı Antrenörü Bob Bowman tarafından Amerika’ya davet edilen, 2014’ün Aralık ayında, Türkiye Kısa Kulvar Şampiyonası’nda kırdığı 9 rekorla adından “Türk Yüzme Sporunun Geleceği” olarak söz ettiren İzmir Özel Fatih Koleji öğrencisi Emre Sakçı’nın üç hayali var: Dünya rekoru kırmak, Olimpiyat Şampiyonu olmak ve İzmir Üniversitesi’nde eğitim almak.
 
Antrenörü Türker Oktay’a göre İzmir Özel Fatih Koleji öğrencisi ve Fenerbahçe Spor Kulübü sporcusu Emre Sakçı, Türkiye’deki yüzme sporuna dair kalıpları yıkacak. 2000 yılından bu yana yüzen, 2005 yılında havuza lisanslı bir yüzücü olarak giren Sakçı, bugüne kadar pek çok kez Milli oldu, Türkiye rekorlarına imza attı. Elde ettiği başarılar Sakçı’nın adını dünya çapında duyurunca, rekortmen yüzücü Michael Phelps’in Amerikalı Antrenörü Bob Bowman tarafından Amerika’ya davet edilen Sakçı, değil yurt dışına gitmeyi, İzmir’den ayrılmayı bile düşünmüyor. 17 yaşında hedefine dünya rekoru kırmayı ve Olimpiyat şampiyonluğunu koyan Sakçı’nın ise bir hayali var, o da İzmir Üniversitesi öğrencisi olmak.
 
Rekorlarının mutluluğunu paylaştı
Türkiye’yi uluslararası mücadelelerde Milli sporcu olarak pek çok kez temsil eden, 17-21 Aralık 2014 tarihleri arasında düzenlenen Türkiye Kısa Kulvar Şampiyonası’nda kırdığı 17-18 Yaş arası 9 Türkiye rekoru ile adından söz ettiren Emre Sakçı, başarısının mutluluğunu İzmir Özel Fatih Koleji Genel Müdürü ve İzmir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Ali Rıza Doğanata ile paylaştı. Ziyaretinde, başarılarının arkasında kendisine sunulan olanaklar ve desteğin yattığını söyleyen Sakçı, “Bir sporcu için teknik, moral, motivasyon, sistem ve zaman yönetimi çok önemli. İzmir Fatih Koleji’nde eğitim alırken aynı zamanda antrenmanlarımı okulumun havuzunda sürdürebiliyor olmam benim için büyük avantaj. Antrenörüm, İzmir Özel Fatih Koleji Spor Okulları Müdürü Türker Oktay ile çalışmalarımızdan aldığımız verim başarı çıtamızı her yıl yükseltiyor. Hem Türker hocam hem de benim için Amerika’dan teklif geldi ancak biz değerlendirmeyi düşünmüyoruz. Hatta İstanbul’dan gelen teklifleri bile değerlendirmiyoruz çünkü benim tek hayalim, üniversite eğitimime İzmir Üniversitesi’nde devam ederek başarılarımı uzun yıllar sürdürmek” dedi. Sakçı’nın başarıları ile gurur duyduklarını ifade eden İzmir Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ali Rıza Doğanata ise “Öğrencilerimizin akademik başarıları kadara sosyal ve sportif hayattaki başarıları, sanatsal gelişmeleri de bizler için çok önemli. Kendini farklı alanlarda geliştirmek isteyen tüm öğrencilerimize mümkün olduğu kadar olanaklarımızı sunmaya çalışıyoruz. Emre böyle azimli ve başarılı oldukça desteğimiz her zaman onunla olacak” dedi.
 
Hedef, uzun yıllar yüzmeye devam etmek
Yüzme sporunda ileri yaşlarda çok fazla sporcu ile temsil edilmeyen Türkiye’de temel sorunun, çocuklara erken yaşta şampiyonluk hedefi konması ve kapasitenin erken tüketilmesi olduğunu ifade eden Antrenör Oktay, “Emre ile uzun bir spor yaşamımız olacak. 30’lu yaşları sonrasında bile yeni başarılara imza atan bir yüzücü olacağının işaretlerini şimdiden veriyor” dedi.

 

Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)