adscode

Türkiye Bilim İnsanını Arıyor!

Ülkemizde genç bilim insanlarını onurlandırmak amacıyla düzenlenen 2. “Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı Ödülleri”ne başvurular 31 Ocak’a kadar devam ediyor.

Türkiye Bilim İnsanını Arıyor!
Türkiye'den Haberler
Bilim Kahramanları Derneği tarafından düzenlenen ödüller temel bilimler ve mühendislik alanlarında dağıtılacak.  Ödüller, Mayıs ayında “Bilimin Kahramanları Gecesi”nde sahiplerine takdim edilecek.
 
Bilimi kamuoyu gündemine getirmek için çalışmalar yürüten Bilim Kahramanları Derneği, “Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı Ödülleri”nin ikincisini düzenliyor.  Ödüle, ülkemizde temel bilimler ve mühendislik alanlarına katkıda bulunmuş, bu alanların gelişmesine ve toplum yararına kullanılmasında öncü olmuş, 38 yaşını doldurmamış bilim insanları başvurabiliyor.   Kişisel başvuru yapmak ya da aday önerisinde bulunmak için son gün 31 Ocak 2014.   Bilim insanları başvurularını Bilim Kahramanları Derneği sitesi üzerindeki formları doldurarak yapılabiliyor. 
 
Bu sene ödülün ortak ev sahipliğini;  Sabancı Üniversitesi rektörü sayın Nihat Berker, Kadir Has Üniversitesi rektörü sayın Mustafa  Aydın ve Gaziantep  Üniversitesi rektörü sayın Mehmet Yavuz Coşkun üstleniyor. Rektörlerin belirlediği seçici kurul başvuruları değerlendirecek. Seçilecek bilim insanları, Mayıs ayında bilim ve sanat dünyasının katılımıyla gerçekleşecek “Bilimin Kahramanları Gecesi”nde ödülünü teslim alacak.

Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)