adscode

​ULUSLARARASI KIBRIS ÜNİVERSİTESİ

​ULUSLARARASI KIBRIS ÜNİVERSİTESİ
Okullardan Haberler

Kurucu: New Island Education
Rektör: Prof. Dr. Halil Nadiri
Kuruluş tarihi:  1997
Bulunduğu il: KKTC / Lefkoşa
Akademik Birimleri: Eczacılık, Eğitim, Fen-Edebiyat, Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık, Hukuk, İktisadi ve İdari Bilimler, İletişim, Mühendislik, Sağlık Bilimleri, Tarım Bilimleri ve Teknolojileri olmak üzere 10 fakültesi, Lisansüstü Eğitim-Öğretim ve Araştırma Enstitüsü, 4 yüksekokulu, 3 MYO’su var. 
Öğrenci sayısı: 16.253.
Akademik personel sayısı: 523.
Burs olanakları: Akademik burslar, İngilizce hazırlık gerektiren programlarda bir yıl hazırlık programını kapsamak koşuluyla öğrencinin kayıtlı olduğu programın normal eğitim süresi kadar. Akademik başarı notuna bağlı olarak burs kesilmiyor. Bunun yanı sıra ÖSYM Bursları, Ham Puan, Tercih Sırası, Başarı Sırası, Akademik Başarı, TSK, DGS, Eğitmen bursları, Kardeş İndirimi ve Özel Paket İndirimi yapılıyor.
Yurt olanakları: 17 yurt binasında 2.507 kişilik yurt kapasitesi var.
Öğrenci kulübü sayısı: 35 farklı öğrenci kulübü
Öğrenim ücreti: Ön lisans programları 19,500 TL. Eczacılık 32,500 TL, Hukuk 26,500 TL. Hazırlık Okulu ve diğer lisans programları için yıllık 21,500 TL. Eğitim ücretine, yüzde 5 KDV ile ilk yıl kayıt esnasında ödenmesi gereken kayıt, zorunlu sağlık sigortası ve diğer etkinlikler ücretleri dahil değil.
Öğrenciler neden sizi seçsin?
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi, 105 farklı ülkeden 16.000’i aşkın öğrencisi ve 10 fakülte ve 7 yüksekokulda toplam 145 farklı programda uzmanlaşma imkanıyla çok uluslu bir ortamda eğitim vermekte. Zengin kütüphanesi, araştırma merkezleri, sineması, kitabevi, spor kompleksi, süpermarketi ve kampüsün her noktasında sınırsız internet erişimi ile UKÜ öğrencilerine zengin bir kampüs yaşamı sunar.
Avrupa üniversiteleri ile çift diploma imkanı sulunuyor. Öğrenciler, University of Wolverhampton, University of Sunderland, EU Business School ve Paris School of Business arasında yapılan, 3+1 anlaşması ile 3 yıl UKÜ’de eğitim aldıktan sonra bir yıl bu üniversitelerden birinde eğitim alıp hem UKÜ hem de seçtiği üniversitenin diplomasına sahip olabiliyor.
Ders uygulamalarının yapıldığı ve mesleki-teknik becerilerin geliştirildiği, tam donanımlı modern laboratuvarlar, UKÜ öğrencilerinin pratik becerilerini geliştirmelerine ve bu sayede iş hayatına bir adım önde başlamalarına olanak sağlar.
Öğrencilere çeşitli alanlarda çift anadal ve yandal imkânı sunar. Herhangi bir lisans programına kayıtlı olan öğrenciler, başka bir programın tüm derslerini alarak, aynı zaman dilimi içinde her iki programı da başarıyla tamamlayıp, ikinci bir dalda lisans diplomasına sahip olabilirler.
UKÜ’nün “4+1 Tümleşik Eğitim” ile sadece 5 yılda lisans programıyla yüksek lisans programından mezun olunabiliyor.
Kampüs yaşamında önemli bir yeri olan ve Ortadoğu’nun en büyük entegre spor kompleksi olma özelliğini taşıyan Spor Kompleksi, öğrencilerimizin her dalda, sağlıklı ve bilinçli spor yapmalarını hedeflemenin yanında, formda kalmak ve zayıflamak isteyen öğrencilerin de vazgeçilmezi. 15000 metrekare açık ve 7500 metrekare kapalı alan olmak üzere toplam 22500 metrekarelik bir alan öğrencilerimizin hizmetindedir.
105 farklı ülkeden öğrencisiyle uluslararası kültürel değerleri bünyesinde barındıran UKÜ, Türkiye’nin 81 ilinden öğrencisi, ileri teknolojiyle donatılmış modern derslik, stüdyo ve laboratuvarlarda sürdürülen kaliteli eğitimi, Dünya Üniversiteler Birliği’nin daimi üyesi olması, YÖK onaylı tüm dünyada geçerli diploması, MÜDEK, MİAK, FIBA gibi çok prestijli akreditasyon kurumları tarafından akredite edilmiş kaliteli eğitim programları, elektronik kütüphanesi ile milyonlarca kitaba erişim imkanı, çeşitli burs olanakları, yıllık eğitim, yurt ve yemeğin dahil olduğu çok ekonomik paket programlarıyla öğrencilerini ayrıcalıklı kılacak bir eğitim ve yaşam biçimi sunmaktadır.
İletişim bilgisi: www.ciu.edu.tr
 

Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)