adscode

CHP'Lİ İRGİL'İN TEOG'LA İLGİLİ AÇIKLAMASI

​CHP Bursa Milletvekili ve TBMM Eğitim Komisyonu üyesi Dr. Ceyhun İrgil, Cumhurbaşkanının “TEOG kaldırılacak” açıklamasına ilişkin “Sınav sistemi 15 yılda üç kez değiştirildi, şimdiki plan nedir?

CHP'Lİ İRGİL'İN TEOG'LA İLGİLİ AÇIKLAMASI
Eğitim
CHP Bursa Milletvekili ve TBMM Eğitim Komisyonu üyesi Dr. Ceyhun İrgil, Cumhurbaşkanının “TEOG kaldırılacak” açıklamasına ilişkin “Sınav sistemi 15 yılda üç kez değiştirildi, şimdiki plan nedir? Yeni sistem de aynı mantıkla oldubittiye getirilmesin” uyarısında bulundu.

CHP’li İrgil şu ifadelerde bulundu:

“2004’te OKS getirdiler, 4 yılda vazgeçtiler. Sonra SBS’yi getirdiler, 5 yılda bundan vazgeçtiler. 2013’te TEOG en iyisi dediler ve 4 yılın sonunda şimdi bundan da vazgeçiyorlar. O dönem TEOG’u getiren başbakan, şimdi Cumhurbaşkanı olarak diyor ki; biz TEOG’la mı okuduk. Her zaman söylüyoruz, iktidar eğitimi yapboza çevirdi; işte bunun en güzel örneği bizim zamanımızda TEOG mu vardı demeleridir. Bugüne kadar bizim eleştirilerimize acımasızca yaklaşanlar şimdi bizim dediğimize geldi. Bu arada TEOG yüzünden psikolojisi bozulan çocukların ve ailelerin günahı neydi peki. Dün eleştirilerimize kulak vermeyip, bugün dediğimize gelenlere bir kez daha hatırlatalım; bugünkü eleştirilerimizi dikkate alın ki, bir gün yine biz yanlış yapmışız demeyin. O nedenle şimdi bu sistemin yerine ne koyulacağını iyi planlamak gerekli. Bilimsel anlayışla hareket ederek okuldaki başarıyı esas alacak bir yönteme geçilmelidir. Eğitimcilerden görüş almadan yine oldubittiyle başka sorunlara yol açacak yeni bir sistem yaratılmamalıdır.”

Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)