adscode

"Eğitim çalışanları aşılama için randevu dahi alamadı"

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ eğitim çalışanlarının aşılama çalışmalarının hızlandırılması ile ilgili açıklamalarda bulundu.

"Eğitim çalışanları aşılama için randevu dahi alamadı"
Sendikalar
Güncelleme : 07-May-21 18:35

Açıklamaları şöyle;

Bilindiği gibi Sağlık Bakanlığı tarafından Ocak ayında ‘Aşı Uygulanacak Grup Sıralaması’ açıklanmış, öğretmenler ve eğitim çalışanları ‘A. Hizmetin Sürdürülmesi İçin Öncelikli Sektörler’ başlığı içerisinde A7 kategorisinde yer almıştı.

Milli Eğitim Bakanı sayın Ziya SELÇUK 24 Şubat tarihinde Çorum’da öğretmenler ile birlikte ilk aşıyı olmuş, yüz yüze eğitime başlayan öğretmenler öncelikli olacak şekilde eğitim çalışanlarının aşılama işlemlerinin devam edeceğini söylemişti. Şubat sonundan itibaren köy okullarında çalışan öğretmenler aşılanmış, Nisan ayından itibaren de ilkokullarda görev yapan öğretmen, eğitim çalışanlarının aşılama/randevu işlemleri başlamıştır. Ancak eğitim-öğretim dönemi başından itibaren yüz yüze eğitime devam eden 8. Ve 12. Sınıf öğretmenleri, Meslek liselerinde yüz yüze uygulama eğitimi veren ve diğer kademelerde yüz yüze eğitim yapan öğretmenler ile bu okullarda görev yapan eğitim çalışanları hala randevu dahi alamamıştır.

Sağlık Bakanlığı’nın açıklamış olduğu sıralamaya baktığımızda öncelikli sektörde yer alan eğitim çalışanları aşılanmadan diğer kategorilere geçildiği görülmektedir. Tüm vatandaşlarımızın bir an önce aşılamaya dahil edilmesi gerekliliği şüphesizdir. Ancak çocuklarımızın yüz yüze eğitimden mahrum kalmaması, öğretmen ve eğitim çalışanlarının sağlığının riske atılmaması için kısıtlama döneminde aşılama işlemleri hızlandırılmalı, tüm eğitim çalışanları aşılanmalıdır.

 

 


Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)