adscode

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü ve İÜC arasında mesleki gelişim protokolü imzalandı

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü ve İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa (İÜC) arasında "Öğretmenlerin Mesleki Gelişimine Yönelik İş birliği Protokolü" imzalandı.

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü ve İÜC arasında mesleki gelişim protokolü imzalandı
Eğitim
Güncelleme : 19-Dec-22 15:34
İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, protokole, İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı ve İÜC Rektörü Prof. Dr. Nuri Aydın imza attı.

Törende konuşan Yazıcı, okul öncesi eğitime erişimin artırılmasının, okullar arası imkan farklılıklarının azaltılmasının, mesleki eğitimin güçlendirilmesi ve öğretmenlerin mesleki gelişimlerinin çok yönlü desteklenmesinin Milli Eğitim Bakanlığının öncelikli politikaları arasında olduğuna dikkati çekti.

Çalışmaların bir yılı aşkın bir sürede eğitimin bütün bileşenlerine ivme kazandırdığını belirten Yazıcı, yaşanan dönüşümün nicelik gibi niteliği de artırarak eğitim sisteminin kalite odaklı büyümesine vesile olduğunu kaydetti.

Yazıcı, üniversitelerle imzalanan iş birliğinin önemine işaret ederek, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Bakanımızın öncülüğünde öğretmenlerin çok boyutlu gelişimine dair çalışmalara biz de iş birliklerimizi artırarak katkı sunmaya devam ediyoruz. Bu gelişmeler öğretmenlerimizin lisansüstü çalışmalarını da ciddi bir şekilde aktifleştirdi. Meslektaşlarımız, Öğretmenlik Meslek Kanunu'nun yürürlüğe girmesiyle lisansüstü çalışmalara daha fazla ağırlık vermeye başladı. Bu hususu çok önemsiyoruz. Çünkü öğretmenin sürekli gelişimi okula ve çocuğa doğrudan yansıyor. Çocuğa yansıyan her şey geleceğimize yatırım demektir."

Prof. Dr. Aydın da protokolle öğretmenlerin lisansüstü çalışmalarına katkı sunacaklarını belirterek, "YÖK Kanunu'na temmuzda eklenen maddeyle doktora eğitimini tamamlamış öğretmenler, üniversitemizde ders verebilecek ve tez danışmanı olabilecek. Bu yeni bir gelişme. Bunun müjdesini de burada vermiş olalım." ifadelerini kullandı.
 
AA
 
 

Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :


Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)