adscode
adscode

Kırıkkale İl Milli Eğitim'e yeni müdür

Milli Eğitim Bakanlığınca Kırıkkale Milli Eğitim Müdürlüğüne atanan Hayati Telefoncu, görevine başladı.

Kırıkkale İl Milli Eğitim'e yeni müdür
MEB
Güncelleme : 13-Apr-22 15:36

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, MEB Personel Genel Müdürlüğü koordinasyon birimine görevlendirilen Yusuf Tüfekçi'nin yerine Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü Öğretmene Hizmet Daire Başkanı Hayati Telefoncu getirildi.

Kentteki görevine başlayan Hayati Telefoncu eğitim alanında yapılan tüm çalışmaların üzerine daha fazlasını inşa edeceklerini belirterek şunları kaydetti:

"Çok kıymetli meslektaşlarım, değerli Kırıkkaleliler;

Sayın Bakanımızın takdir ve tensipleriyle 11.04.2022 tarihinde Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürü olarak göreve başlamış bulunuyorum. Hey şeyden önce köklü kültürü ve tarihi, eşsiz tabiatı ve güçlü insanıyla ülkemizin kadim şehri Kırıkkale'ye hizmet edecek olmanın heyecanını, bahtiyarlığını ve kıvancını yaşıyor; bizlere böylesine değerli bir vazifeyi emanet eden Sayın Milli Eğitim Bakanımıza şükranlarımı arz ediyorum.

Meslek hayatım boyunca öğretmen ve yönetici görevleriyle eğitimin her kademesinde hizmet üretmeye çalışan, bunu hayatının odağına konumlandıran bir eğitim neferi olarak Kırıkkale'mize eğitim alanında yapılan tüm çalışmaların üzerine daha fazlasını inşa ederek çağdaş bir anlayışla daha ileriye taşıyacak; bu konuda geleceğimiz mimarı çocuklarımıza ve gençlerimize daha güzel yarınlar bırakabilmek adına bütün gücümüzle mücadele edeceğiz.

Hoşgörü ve anlayış içinde ortak akılla hareket ederek, ilimizin eğitim çıtasını daha yukarılara taşıyacağımıza inanıyorum. Amaçlarımıza ulaşabilmek elbette siz değerli öğretmen ve okul yöneticisi arkadaşlarımın gayreti sayesinde mümkün olacaktır. Bu konuda meslektaşlarımın her birinin aynı şuurda ve azimde olduğuna inancım tamdır.

Eğitimin, memleketimizin en önemli meselelerinden biri olduğunu düşünerek, Sayın Bakanımızın ve Valimizin önderliğinde, kamu kurum ve kuruluşlarımızın, sivil toplum örgütlerimizin, basınımızın ve tüm hemşerilerimizin bu konudaki desteklerini esirgemeyeceklerine inanıyorum.

Kırıkkale'mizin eğitimine şimdiye kadar katkı sağlayan tüm meslektaşlarıma teşekkür ediyor, başarılarımızı daha da ileriye taşıyacağımıza inanıyorum.

Hepinizi saygı ve muhabbetle selamlıyorum."


Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :


Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)