adscode
adscode

Kırtasiye yardımına logo koyulur mu?

Bazı belediyelerin, çocuklara yaptığı kırtasiye yardımlarına logo koyması tartışmalara neden oldu. Eğitimciler ve veliler, ihtiyaç sahibi çocukların incinebileceği görüşünde.

Kırtasiye yardımına logo koyulur mu?
Eğitim
Güncelleme : 12-Sep-22 16:41

Birçok belediye ve dernek okul çağındaki çocuklara kıyafet, çanta, defter, kalemlik gibi eğitim yardımları yapıyor. Ancak bazı belediyeler, çocuklara dağıtılan eşyalara kendi logolarını yerleştiriyor. Veliler ve öğretmenler, yardım alan çocukların incinebileceğini, arkadaşları arasında zorbalığa uğrayabileceğini belirterek reklam yapılmamasını istiyor.

Sosyal medyada gündem olan konuyla ilgili yorumlar şöyle:

- Belediyeler ihtiyaç sahibi öğrencilere kırtasiye ve çanta yardımı yapıyor. Çok güzel de çantaya bastırdıkları logolardan onun yardım olduğu yüz metreden anlaşılırken öğrencinin incinebileceğini akıl edemiyor mu?

- Belediye, vakıf, dernek vb. Organizasyonların dikkat etmesi gereken önemli bir konu. Yardım yapacaksanız kimsenin gözüne sokmayın, rencide etmeyin, bangır bangır propagandaya dönüştürmeyin.

- Ben çocukken belediye mont ve bot yardımı yapardı. dersin ortasında bizi idare çağırırdı. ellerimizde bot ve montla sınıfa geri dönerdik. aşırı rencide edici bir olaydı.

- Okullardaki tek tip kılık kıyafet uygulamasının gerekçelerinden biri de öğrencilerin maddi durumlarının okuldaki sosyal hayatlarına, eğitim hayatına etkisini azaltmaktır. Öğrencilerin üzerine "ben ihtiyaç sahibiyim" etiketi vurmaktan başka bir şey değil bu yapılan.

- Son derece reklam kokan inciti onur kırıcı vede çok büyük utanç duyduracak hareketler bunlar. Allah akıl fikir versin. Biz de çocukken yırtık çantalarla okula gider diğer arkadaşlarımızdan çekinirdik. Çocuk diyip geçmeyin onlar bizden çok daha duygusallar.

- Bu,yardım değil, tamamen gösteriştir,küçük kalpleri acıtmaktır. Ne yaptığımızdan çok nasıl yaptığımız, usûlü, özeni anlamlı olacaktır…

EĞİTİM AJANSI


Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :


Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)