adscode
adscode

Menemen'de her öğrenciye bin TL destek

Menemen Belediyesi, eğitime destek çalışmaları çerçevesinde, ilçede; ana sınıfından, ilkokul, ortaokul ve lise sona kadar tüm öğrencilere bin lira destek ödemesine başlıyor.

Menemen'de her öğrenciye bin TL destek
Burslar

Ödemelerin kasım ayı ortasına kadar tamamlanacağı ifade edilirken, Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, "Yaşadığımız kente duyduğumuz sevgi ve saygı gereği çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceği için sorumluluk hissediyoruz. Eğitim hayatlarına bir nebze destek olabiliyorsak ne mutlu bize" dedi.

Menemen Belediyesi, eğitim yatırımlarıyla örnek olmaya devam ediyor. LGS ve YKS'ye girecek öğrencilerin sınav harçlarını ödeyen, üniversite sınavını kazananlara ve bu yıl üniversiteden mezun olan gençlere can suyu ödemesi olarak 5 bin lira ödeyen, 6 binden fazla öğrenciye dijital eğitim paketi dağıtan, MEBGEM'e yeni şubeler ekleyen, Ege'nin en büyük kütüphanelerinin inşaatına başlayan ve bu kütüphanelerde ders çalışacak öğrencilere ücretsiz çorba ve kek çıkaracağını açıklayan Menemen Belediyesi, öğrenci ve velilerin yüzünü güldürecek yeni çalışması için düğmeye bastı.

Menemen Belediyesinin meclis toplantısında Cumhur İttifakı ve bağımsız belediye meclis üyelerinin oylarıyla, oy çokluğuyla alınan karar doğrultusunda; ana sınıfı, ilkokul, ortaokul ve lisede okuyan her bir öğrenci için biner lira eğitim desteği ödenecek. Ödemeler, velilerin dolduracağı formlarda belirtecekleri IBAN numaralarına yapılacak ve kasım ayının ortasına kadar tamamlanmış olacak.


Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :


Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)