adscode

Öğrencilerden Diyetisyan Klibi

Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nde okuyan üç kız öğrenci, diyetisyen ve ilgili bölümlerde okuyan öğrencilerin başlattığı ‘Diyeti diyetisyen yazar’ kampanyasına müzikle destek verdi.

Öğrencilerden Diyetisyan Klibi
Eğitim
Üçüncü sınıf öğrencisi olan genç kızlar yazdıkları sözleri, Halil Sezai’nin ‘İsyan’ şarkısının melodisini kullanarak ‘Diyetisyan’ adıyla çektikleri klip sosyal medyada yoğun ilgi gördü. Bir video paylaşım sitesine çektikleri klibi yükleyen öğrencilerden Beyza Kuşçu, "Bu kadar beğenileceğini düşünmüyorduk. Amacımız, beslenmeye dikkat çekip diyetin kişiye özel hazırlanması gerektiğini vurgulamak" dedi.

Özel Şifa Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü 3’üncü sınıf öğrencileri Beyza Kuşçu, Bengü Burcu İpek ve Gizem Taban, farklı bir çalışmaya imza attı. Diyetisyen ve ilgili bölümlerde okuyan öğrencilerin başlattığı ‘Diyeti diyetisyen yazar’ kampanyasına destek vermek isteyen üç arkadaş, yaşadıkları sorunları dile getiren şarkı sözleri yazmaya karar verdi. Yazdıkları sözleri, Halil Sezai’nin ‘İsyan’ adlı şarkısının melodisini kullanarak ‘Diyetisyan’ adıyla uyarlayarak klip çeken üç üniversiteli kız, daha sonra bunu bir video paylaşım sitesine yükledi. Sosyal paylaşım sitelerinde de yankı uyandıran klip kısa süre yaklaşık 11 bin kez izlendi.

Beklemedikleri bir ilgiyle karşılaştıklarını anlatan ve klipte yan flüt çalan Beyza Kuşçu, "Bu kadar beğenileceğini düşünmüyorduk. Amacımız, beslenmeye dikkat çekip diyetin kişiye özel hazırlanması gerektiğini vurgulamak. İnsanların diyetle ilgili yanlış bilgilere sahip olması bizi bu videoyu yapmaya sürükledi. Hocalarımız ve diyetisyenlerin de desteğiyle böyle bir şey yaptık. Beslenmenin ne olduğunu göstermeye çalıştık. Bir çok insanın, yanlış bir inanışı var, başkalarından duyma bir diyeti kendilerini uyguluyorlar. Ama bilmedikleri tek şey diyetin kişiye özel olduğudur. Yanlış bilgilerle diyet yapmak sağlığa büyük zarar verir. Amacımız insanlara doğru bilgileri aktarmak" diye konuştu.

Şarkıyı yaparken insanlara diyetle ilgili bilgiler aktarmayı hedeflediklerinin altını çizen ve klipte gitar çalan Bengü Burcu İpek, "İletmek istediğimiz mesajı birden çok kişiye ulaştırabilmeyi amaç edindik. Bunu başarmayı görmek çok keyif verici. Büyük bir topluluğu ilgilendiren ‘Sağlık’ denilen ciddi bir konuya dikkat çekmeye katkıda bulunmak bizleri mutlu etti. İnsanlar yanımızdan geçerken şarkıyı mırıldanıyor" dedi.

Grubun solisti Gizem Taban da projeye dahil olma süreçlerini anlatırken, "Böyle bir proje zaten vardı. Biz de bunu gördükten sonra ’Nasıl bir katkı yapabiliriz’ diye düşündük. Şarkı sözü yazıp destek olmaya karar verdik. Bu kadar beğenileceğini ve destekleneceğini tahmin etmemiştik. Hocalarımız tebrik ediyor. Başka projelerde de bizleri görmek istediklerini söylüyorlar. Beslenme ve diyet konusu çok hassas. Estetik ve sağlık açısından çok önemli. İnsanlar daha çok estetik açısından konuya yaklaşıyor. Ama çok bu yanlış. Bu konuda eğitim alıp bu alanda uzmanlaşan kişilerin bilgilerini almakta fayda var" diye konuştu.

Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)